info@prospanek.cz
+420770100440
poradenská linka je dostupná Po - Pá od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zavřít
0 0 Kč
Váš košík je zatím prázdný.
Úvodní strana Blog O polštářích Výplně do polštářů: jaké jsou nejlepší?

Výplně do polštářů: jaké jsou nejlepší?

Vybíráte si polštář a nevíte, jaká výplň do polštářů je nejlepší? Zajímá vás, která výplň je ta nejlevnější a jak poznat kvalitní polštář? Sepsali jsme vám typy vyplní a doporučení, který polštář si zvolit.

Typy výplni polštářů –⁠ výhody a nevýhody

Nejlevnější výplní do polštářů je molitan nebo li PUR pěna. Molitanovou výplň do polštářů byste v ProSpánku hledali jen stěží. Tento materiál je totiž nevhodný jako materiál pro polštáře, protože se dostatečně nepřizpůsobí hlavě a krční páteři. Nevhodná je také kuličková náplň, kterou často najdete v aromatických polštářích. 

Nejlepší výplň do polštářů se hledá těžko. Pro někoho to může být paměťová pěna. Pro jiného latex nebo peří. Všechny tyto materiály mají své příznivce i odpůrce. Pojďme si tedy rozebrat jejich pozitiva a negativa.
 

Paměťová pěna

Polštáře z paměťové pěny jsou v dnešní době velmi oblíbené. A důvodů je hned několik. Poskytují skvělou oporu pro hlavu a krk. Proto se s pěnovou výplní můžete často setkat u zdravotních polštářů. Správná opora může přinést i tolik vytouženou úlevu od bolesti krční páteře. S tím souvisí i velké pohodlí, které je skoro druhým jménem paměťové pěny. A pokud máte pozitivní přístup k přírodě, nabízíme i polštáře z bio paměťové pěny.
 

Latex

Latex může být přírodní nebo syntetický. V polštářích z našeho e-shopu můžete najít právě onen přírodní nebo kombinaci přírodního a syntetického. Latexové polštáře jsou vhodné pro alergiky. Tato přírodní výplň funguje jako přirozená ochrana před plísní, bakteriemi a roztoči. Směs přírodního a syntetického latexu se navíc rychle přizpůsobuje změně těla, proto vám zajistí bezkonkurenční pohodlí. 
 

Peří

Peří funguje jako výplňový materiál do polštářů už stovky let. V dnešní době nám takové polštáře mohou navozovat nostalgii. Spaní v peřinách u babičky… Pokud jste i vy milovníci peří, nové péřové polštáře dokáží zamezovat shrnutí peří mimo oblast krku a hlavy. Je to díky tomu, že peří je rozděleno do komor, nemá se tedy kam shrnout.
 

Jak vybrat správnou výplň –⁠ jaké faktory byste měli zvážit?

Výplň polštáře volte tak, aby se vám na něm spalo co nejkomfortněji. Pokud jste alergici, vyhýbejte se péřovým polštářům a hledejte ty antialergické. Pokud žijete více ekologicky, podívejte se po šetrnějších variantách výplní jako je bio paměťová pěna nebo latex. Jestliže chcete anatomický polštář, dívejte se po paměťové pěně. 

S výplní často souvisí i velikost polštáře, výplní polštáře 45×45 cm je častěji latex nebo paměťová pěna. Podobnou výplň bude mít i polštář 40×40 cm. Naopak polštář 70×90 cm bude nejspíše z dutého vlákna nebo peří.
 

Jak poznat kvalitní polštář

Kvalita polštáře se z velké části odvíjí od jeho výplně. Kvalitní polštář by měl být oporou pro vaši hlavu a krční páteř. Ideálně byste na něm měli mít celou páteř rovně. Hlava by neměla být ani moc zakloněná, ani by neměla být hodně podepřená. Dalším znakem kvalitního polštáře je, že se dá jeho potah vyprat, aniž by ztratil své vlastnosti. V dnešní době polštáře nabízejí potahy, které mohou chladit nebo mít uklidňující účinky, aby váš spánek byl ještě pohodlnější.
 

Jaký polštář vybrat při bolestech krční páteře

Nejlepší polštář je takový, který vám zajistí správnou polohu hlavy a krku. Dnešní zdravotní polštáře poskytují skvělou oporu a zároveň jsou velmi pohodlné. Na polštář si však musíte navyknout. Pokud ani po dvou týdnech bolest páteře neustoupí, kontaktujte lékaře.