info@prospanek.cz
+420770100440
poradenská linka je dostupná Po - Pá od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zavřít
0 0 Kč
Váš košík je zatím prázdný.

Co jsou to boxspring postele?

Boxspring sem a boxspring tam. Boxspring neznamená spaní v krabici, jak by název mohl naznačovat. Boxspring postel je toho pravým opakem. Je to jedno z nejpohodlnějších provedení postelí vůbec. A v čem tato pohodlnost spočívá?
Tento druh postele je uzpůsoben svojí konstrukcí tak, aby nabízel co nejkomfortnější spánek. Oblibě se těší především v Americe, nicméně i Češi ji začínají přicházet na chuť.
 

Popis boxspring postele

Boxspring nebo také kontinentální postel se skládá ze tří částí. Ta nejspodnější nese název box (odtud boxspring) a je základnou celé postele. Marně byste v ní však hledali lamely a rošt. Sestává se z dřevěné konstrukce a pružinové části. Právě díky ní je nejen celá postel stabilní, ale i velmi pohodlná.

Druhou částí je nosná matrace, která je většinou pružinová. Nicméně v dnešní době ji můžete nahradit i pěnovou nebo zónovou matrací. Zvolte si tuto část tak, aby vám nejvíce vyhovovala a měli jste díky tomu spokojený spánek.

Poslední částí je vrchní matrace neboli topper. Ten je třešničkou na dortu, protože vám celou postel dokonale sladí. Topper si vyberte podle vašich potřeb, můžete si pořídit jak měkčí, tak tvrdší.


 

Boxspring postele s úložným prostorem

Pravá americká boxspring postel je bohužel bez úložného prostoru. Nicméně Evropané zvyklí na úložný prostor si s tímto problémem poradili. Pružiny se přesunuly nad vyklápěcí systém a voilà, máme úložný prostor. Můžete si tedy vybrat, zda chcete boxspring postel s úložným prostorem nebo bez něj. 
 

Dvoulůžkové vs. jednolůžkové postele 

Díky své oblibě existuje hned několik rozměrů boxspringu. Manželské postele boxspring existují hned ve více rozměrech, takže je na vás, jakou si vyberete. Pokud vám to velikost ložnice dovolí, můžete si zvolit postel boxspring 200×200 cm. Pořídit si však můžete i standardní rozměr postele boxspring 180×200 cm nebo 160×200 cm. Pro velmi malé ložnice poslouží postel boxspring 140×200 cm. Tato velikost je také vhodná i pro jednotlivce, kteří chtějí velký prostor.

Všechny tyto velikosti jsou v různých obchodech samozřejmě k dostání i s úložným prostorem. Takže můžete být v klidu, postel boxspring 140×200 cm s úložným prostorem seženete raz dva.
 

Výhody/nevýhody boxspring postele oproti běžné posteli

Výhody této ameriky jsou následující:
  • pohodlnost,
  • cena včetně matrace i topperu,
  • výška postele a
  • kombinovatelnost.
Pokud se na ně podíváme podrobně, tak předností je již zmiňovaná pohodlnost díky odpružené základně a kombinaci matrace a topperu

Cena u těchto postelí je vyšší, nicméně k posteli už nemusíte nic dokupovat. 

Výhodou je také výška postele. Boxspring je vyšší kvůli třem částem, krásně se vám tudíž bude vstávat. Tento druh postele je vhodný i pro seniory a lidi s bolestí zad.

Kombinovatelností máme na mysli způsob, jakým si boxspring můžete poskládat podle sebe. Výběr matrace, topperu a dokonce i to, zda chcete postel s čelem nebo bez, je zcela na vás. Můžete si podle designu vaší ložnice zvolit i látku postele. Pořídit si můžete i postel s úložným prostorem. A když si připlatíte, dá se koupit i postel boxspring polohovací.

Nevýhodami naopak jsou: 
  • látka po celém obvodu a
  • vyšší cena.
Nevýhodou je, že postel je opatřená látkou po celé části, proto je třeba ji čistit a vysávat pravidelněji, aby se vám v ní nemnožily roztoči. Výhodou-nevýhodou je i vyšší cena, připlatíte si, ale cena je srovnatelná s kvalitní postelí s roštem a matrací. 
 

Jak vybrat boxspring postel - tvrdost apod.

Kombinovatelnost boxspringu může být občas překážkou. Víme, že vás počet možností může paralyzovat, proto doporučujeme následující:
  • tuhost nosné matrace vybírejte podle vaší polohy spánku,
  • postel si zkuste na prodejně, ať víte, jestli vám kombinace matrace a topperu vyhovuje,
  • pokud si nejste jistí, zeptejte se vašeho spánkového specialisty. 
Co se týče designu, vybírejte srdcem a podle vlastního vkusu. Boxspring postel je dominantou ložnice, proto při rozhodování berte ohled i na její okolí.

TIP: V České republikace najdete více než 110 prodejen Pro Spánku. Zastavte se u nás a poraďte se spánkovým specialistou. Vybere pro vás tu nejvhodnější postel, matraci i rošt.