info@prospanek.cz
+420770100440
poradenská linka je dostupná Po - Pá od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zavřít
0 0 Kč
Váš košík je zatím prázdný.
Úvodní strana Blog Tipy pro zdravý spánek Jak čtení před spaním prospívá a po jaké knize sáhnout?

Jak čtení před spaním prospívá a po jaké knize sáhnout?

Uleháte do postele s myšlenkami, jak funguje vesmírná loď, proč se na vás šéf dneska tak zvláštně podíval nebo jak stihnout hromadu úkolů za jedno odpoledne? Vyzrajte na ně četbou – sepsali jsme 3 důvody, proč byste měli před spaním číst, a po čem v knihkupectví sáhnout.

1. Zabavíte hlavu a zbavíte se stresu

Najít si pár minut jen pro sebe a dopřát si chvíli klidu bývá v dnešní uspěchané době docela oříšek. Vypněte televizi, odložte telefon, zapalte si svíčku a ponořte se do příběhu dobré knihy. Uvidíte, že po pár stránkách zapomenete na denní strasti, budete se cítit příjemněji a snadněji usnete.

Nezapomeňte se při čtení pořádně zachumlat. Podívejte se na naše celoroční přikrývky se střední hřejivostí, pod kterými se v létě nezpotíte a v zimě vás zahřejí.
 

2. Udržíte mozek v kondici

Čtením aktivně zlepšujete slovní zásobu. Popsat zážitky z dovolené nebo přesvědčit klienta při prezentaci vám po pár přečtených knihách půjde mnohem snáz. Posílíte navíc svou paměť a dozvíte se mnoho nových informací, které vás mohou posunout jak v osobním, tak kariérním životě.

 

3. Odpočinete si od obrazovek

Mnohdy po cestě do práce čtete zprávy, pak půl dne koukáte do monitoru a večer si pustíte televizi. Od modrého světla, které náš mozek nutí stále myslet si, že je den, si odpočinete u dobré knihy. Stačit vám bude svíčka a lampička s teplým světlem.

Myslete u čtení v posteli na svá záda. Doporučujeme sedět a opírat se o pořádné polštáře – vyberte si z naší nabídky, na své si v ProSpánku přijdou i ti nejnáročnější.
 

Tipy na knihy před spaním

Vsaďte na ověřenou klasiku a z nočního stolku vytáhněte některý z knižních bestsellerů poslední doby. Milovníky kriminálek zaujme Osudné svědectví od Roberta Bryndzy nebo Pavouk od Larse Keplera. Pokud hledáte něco oddechového, doporučujeme Užívej života! od Haliny Pawlowské.

 

Z knižních novinek nepřehlédněte Hrad ve Skotsku od spisovatelky Julie Caplinové, což je další kniha z bestsellerové série Romantické útěky. Všechny tyto knihy spojuje milá a pohodová atmosféra známých měst a sympatické hrdinky.

 

Foto: Mediaplex