info@prospanek.cz
+420770100440
poradenská linka je dostupná Po - Pá od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zavřít
0 0 Kč
Váš košík je zatím prázdný.
Úvodní strana Blog Zajímavé články Nestihli jste jarní úklid ložnice?

Nestihli jste jarní úklid ložnice?

Ložnice je místem, kde každý večer uleháme ke spánku a užíváme si klid domova. Aby byla i vaše ložnice oázou klidu, kde nemyslíte na práci nebo každodenní shon, je nutné mít ložnici uklizenou a zbavenou všech zbytečností.

Ložnice je místem, kde každý večer uleháme ke spánku a užíváme si klid domova. Aby byla i vaše ložnice oázou klidu, kde nemyslíte na práci nebo každodenní shon, je nutné mít ložnici uklizenou a zbavenou všech zbytečností. Neudělali jste si na jaře čas na velký úklid vaší ložnice? Nebojte se, stihnete to ještě teď, pokud se do toho pustíte pořádně a z gruntu! Co vše zajistit, aby byla ložnice dokonale čistá?

Postel

Nejdůležitějším prvkem ložnice je vaše postel. Abyste si v ní dobře odpočinuli a cítili se v ní opravdu příjemně, měla by být stále čistá. Pokud však měníte ložní prádlo jednou za čas a o matraci se nestaráte vůbec, zakládáte si na tom, že bude vaše postel plná roztočů, prachu a dalších nečistot. Ložní prádlo měňte jednou za 3-4 týdny, abyste se daným nečistotám vyhnuli. Péči každého čtvrt roku věnujte také matraci, kterou vyčistěte, přetočte její strany – pokud je na určitých místech proleželá, nebo ji vyměňte za novou v případě, že už je stará a má zkrátka svá léta za sebou. Podrobný návod, jak na čištění matrace najdete zde.

Závěsy a záclony

Časté větrání nebo například kouření v ložnici způsobuje, že jsou znečištěné i záclony nebo závěsy ve vaší ložnici. Pozornost proto věnujte i jim, abyste podpořili váš zdravý spánek a pohodlný odpočinek. Pokud i závěsy ve vaší ložnici potřebují změnu, vyberte si takové, které jsou nemačkavé, mají snadnou údržbu a také hustou látku, která dokáže místnost dobře zatemnit.

Koberce

Milujete huňaté koberce, po kterých je tak příjemné chodit? I ony jsou ideálním prostředím pro hromadění prachu, odumřené kůže nebo běžných nečistot. Čistění koberců však občas může být pěkný oříšek, zvláště pak v případě, kdy máte kobercem pokrytou celou plochu ložnice. Nepatří čištění koberců k vašim oblíbeným činnostem? Nezoufejte a přizvěte na pomoc profesionály! Ti vám koberec vyčistí během jednoho dne speciální účinnou technikou, která krom odstranění nečistot oživí i barvu koberce. Mokré čištění koberců je velmi pohodlnou variantou, jak mít nejen v ložnici stále krásné a hlavně dokonale čisté koberce.

Preferujete-li vlastnoruční údržbu příbytku, můžete využít služeb, které nabízí půjčovna čističů koberců, díky které můžete vaši domácnost vyčistit sami. Pokud se pro půjčení čističe koberců nakonec rozhodnete, nebudete litovat. Díky své multifunkčnosti jej totiž můžete využít také na čištění sedaček, křesel nebo čalounění, které je již zašlé a omšelé.

Tak, pusťte se směle do toho!