info@prospanek.cz
+420770100440
poradenská linka je dostupná Po - Pá od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zavřít
0 0 Kč
Váš košík je zatím prázdný.
Úvodní strana Blog O postelích 5 kritérií, podle kterých si nejčastěji vybíráme postel

5 kritérií, podle kterých si nejčastěji vybíráme postel

Pojďme si představit pět kritérií, podle kterých si nejčastěji vybíráme svoji novou postel a nechte se inspirovat při výběru.

Vaše ložnice už potřebuje nový kabát, starý nábytek už dosloužil a je nutné jej vyměnit, i stěny by už snesli novou výmalbu. Poznáváte se v této situaci? Nebo naopak zařizujete zcela nové hnízdečko pro váš odpočinek a každodenní snění? Pojďme si představit pět kritérií, podle kterých si nejčastěji vybíráme svoji novou postel a nechte se inspirovat při výběru.

5 kritérií, podle kterých si nejčastěji vybíráme postel

1. Cena

Naprosto zásadní roli při výběru snad jakéhokoli sortimentu hraje cena. Přirozeně se musíme řídit nějakými svými možnostmi a rozpočtem, který si stanovíme. Mít nějaké zdravé mantinely je dokonce žádoucí, měli bychom však být realističtí. Jako u většiny sortimentu, i u postelí platí, že kvalitnější a masivnější materiály se odrazí na ceně. Neděste se však zbytečně dopředu. V naší nabídce postelí najdete všechny cenové kategorie. Při výběru na e-shopu je také velmi užitečné využívat filtry výběru, které vám velmi usnadní práci při hledání té pravé postele pro vás.

2. Velikost

Postel pro jednoho nebo pro dva? Nebo snad potřebujete atypický rozměr? Postel v ložnici zabere poměrně velké množství místa a proto není divu, že i tento faktor významně ovlivňuje náš výběr. Pokud jste student a vybíráte postel do svého dočasného bytu, nebo je vaším cílem postel pro dítě, které již vyrostlo z klasické postýlky pro batolata, postačí vám praktické jednolůžko. Avšak dospělým lidem se stávajícím bydlením, které se nebude měnit každých pár měsíců, doporučujeme pořídit si již lůžko pro dva, i přesto že třeba momentálně žádného partnera nemáte. To se může vždy rychle změnit a je zbytečné pořizovat si jednolůžko a za pár měsíců postel pro dva. V budoucnosti se vám jistě bude hodit větší postel a prozatím se na ní můžete alespoň pořádně roztáhnout.

3. Barva a materiál

Sladit celý interiér ložnice není jednoduchý úkol, avšak rozhodně není nemožný. Z toho nepřeberného množství barev, variant a materiálů by se jednomu i hlava zatočila. Nejprve bychom měli zvolit mezi přírodním dřevem a nebo čalouněnou postelí. Krásnou vzdušnou ložnici vytvoříte například díky dubovému nebo bukovému dřevu, které si máte možnost vybrat v různých odstínech tmavých i světlých barev. I čalouněné postele se stále těší velké oblibě díky jejich široké škále barev, materiálů a variant.

4. Kvalita

Postel si většinou vybíráme na několik příštích let. Proto bychom měli volit opravdu kvalitní postele, s pevným konstrukčním kováním, z kvalitního materiálu a nezapomínejme ani na povrchovou úpravu dřeva. V případě masivních postelí je výbornou volbou povrchová  úprava postele směsí oleje a vosku, kdy olej proniká do hloubky 1 – 2 mm do dřeva. Vosk zůstávající na povrchu pak vytváří hedvábný lesk. Tato úprava navíc usnadňuje i údržbu postele, ke které vám bude stačit již jen suchý nebo lehce vlhký hadřík.  

5. Praktičnost

Postel také vybíráme tak, aby byla nejen krásná a designová, ale také praktická. Pokud potřebujeme prostor navíc, je dobré zaměřit se na úložný prostor pod postelí. Může mít podobu výsuvných boxů, ale stejně tak skvělá je i varianta, kdy máme pevný úložný prostor vevnitř postele a dostaneme se k němu zdvihnutím roštů a matrace.  Nezapomeňme ani na postele typu boxspring, kdy získáváme tzv. balíček vše v jednom – postel, rám, rošty a také matraci.

 

Všechny tyto kritéria vám můžeme splnit v naší nabídce postelí Prospánek. Stačí si jen vybrat nebo se zastavit na nejbližší prodejně.