info@prospanek.cz
+420770100440
poradenská linka je dostupná Po - Pá od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zavřít
0 0 Kč
Váš košík je zatím prázdný.
Úvodní strana Blog O postelích 2 typy postelí s úložným prostorem –⁠ na co se zaměřit

2 typy postelí s úložným prostorem –⁠ na co se zaměřit

Úložného prostoru není nikdy dost a je výhodné ho mít vždy. Nebo není? Jaké druhy postelí s úložným prostorem existují? A který je vlastně lepší? V tomto článku vám poradíme, na co se při výběru zaměřit.

Typy postelí s úložným prostorem –⁠ na co se zaměřit před výběrem postele

Pokud už před výběrem postele víte, že chcete i úložný prostor, změřte si, kolik prostoru okolo dané postele bude. Existují dva základní typy postelí s úložným prostorem. Jeden typ je postel s úložným prostorem, který se vysouvá zpod postele ven. Do druhého typu se dostanete tak, že postel zvednete. Je možné vybrat si nejen jednolůžkové postele s úložným prostorem, ale také manželskou postel s úložným prostorem.

Při výběru se řiďte tím, kolik místa v ložnici máte a pro jaký typ postele se do ní hodí. Do ložnice v podkroví s nízkým stropem nejspíš nebude vhodná postel s vyklápěcí ložnou plochou. U menší ložnice se zamyslete, zda budete mít prostor, kam vysunout zásuvku zpod postele? Kupujete postel do pokoje pro hosty a chcete ušetřit místo? Možná pro vás bude vhodná rozkládací postel s úložným prostorem.
 

Kolik očekáváte prostoru 

Pokud jste si změřili velikost ložnice a víte, jaký typ úložného prostoru pod postelí vám bude vyhovovat, je třeba se řídit svými potřebami. Prvně si odpovězte na tyto otázky:
  • Na co budete úložný prostor pod postelí využívat?
  • Jak často budete úložný prostor otevírat a zavírat?
  • Kolik prostoru v něm potřebujete?

Postel s vyklápěcí ložnou plochou

Tento druh může mít více variant. Ložná plocha se buď vyklápí od nohou nahoru nebo z boku. U manželských postelí při vyklápění od nohou je možnost mít dva rošty a každý zvedat zvlášť nebo mít jeden velký vyklápěcí rošt
 

Výhody 

Pokud okolo postele nemáte dostatečné místo na šuplíky, je pro vás tento druh pravý. Zároveň je vhodný pro úschovu větších věcí, jako jsou objemné lůžkoviny. Ideální je toto řešení pro ty, kteří nepotřebují tento úložný prostor otevírat často.
 

Nevýhody 

Často je potřeba po otevření a zavření prostoru znovu postel ustlat, zvedáním se totiž lůžkoviny mohou posunout. 
 

Postel se zásuvkami

Zásuvky pod postelí mohou mít různé rozměry. U některých manželských postelí je možné mít zásuvky jen na jedné polovině, pokud tolik prostoru nepotřebujete. Zásuvky mohou být z boku nebo se může vysouvat jedna velká od nohou. Velikost zásuvek se odvíjí od velikosti lůžka. Postel 180x200 s úložným prostorem bude mít větší zásuvky než postel 160x200 s úložným prostorem.
 

Výhody

Výhodou zásuvek je, že si je častokrát můžete nakombinovat podle potřeby. Některé manželské postele umožňují dokoupení až čtyř bočních zásuvek pro maximální využití prostoru. Díky kolečkům nebo pojezdům jsou věci v těchto zásuvkách také rychleji po ruce na rozdíl od postelí s vyklápěcí ložnou částí.
 

Nevýhody 

Nevýhodou tohoto druhu úložného prostoru je, že vyžaduje více místa v okolí postele. Hodí se proto spíše do prostornějších ložnic. Zároveň se do zásuvek více práší.
 

Dětské postele s úložným prostorem

Pokud chcete, aby byl úložný prostor přístupný i dětem, je určitě vhodnější dětská postel s úložným prostorem zásuvkového typu. A to především z důvodu bezpečnosti, ale i kvůli lehčí přístupnosti. Pro starší děti jako jsou teenageři je pak vhodná například postel 120x200 s úložným prostorem, teenageři totiž jistě ocení více prostoru na válení.
 

Příslušenství k postelím 

Při pořizování nové postele kromě úložného prostoru je třeba vybrat i vhodný rošt nebo matraci. Například k posteli 140×200 cm s úložným prostorem pro seniora můžete dokoupit polohovací rošt, který mu usnadní vstávání z postele. 

Vhodné je při koupi uvažovat i nad matracemi, či lůžkovinami, abyste v hlavě měli kompletní obraz toho, co potřebujete.