zpět seznam článků

Je vaše matrace zdravotní nebo ortopedická?

Bez kvalitního spánku není kvalitní život a všichni víme, že alfou a omegou je v tomto ohledu pořádná matrace. Pochopitelně nikdo z nás nechce spát špatně na nekvalitní matraci proto rádi vybíráme matrace označované jako „zdravotní“ nebo „ortopedické“... Jak by taková matrace měla vypadat a co by nám měla poskytnout?

Matrace a postele pro spokojený a zdravý spánek

Zdravotní nebo ortopedická?

Při pátrání po matraci našich snů pak bohužel často narazíme na řadu prodejců, kteří hřeší na důvěřivost svých zákazníků a ve snaze vzbudit dojem kvality, záměrně jako ortopedické nebo zdravotní označují i úplně obyčejné matrace.

Zdravotní matrace je jen jedna

Už sám pojem zdravotní matrace bývá často nesprávně používán. Hojně se s ním setkáváme a to i přesto, že k používání tohoto označení existují přesně stanovená pravidla.

Matrace označené jako zdravotní totiž, kromě splnění materiálových a zdravotních certifikací, musí být Ministerstvem zdravotnictví zařazeny na seznam zdravotních pomůcek a vztahuje se na ně snížená sazba DPH.

Nepleťme si zdravotní a zdravotně nezávadný

Není certifikát jako certifikát... Nenechte se proto opít rohlíkem a v případě, že skutečně chcete matraci, která prospěje Vašemu zdraví, neberte za vděk certifikátem potvrzujícím zdravotní nezávadnost produktu. Tu totiž musí mít každý produkt nabízený na našem trhu a každý poctivý prodejce je schopen ji bez problémů doložit.

Nelze ji ale vydávat za certifikaci zdravotní, která svědčí o přidané zdravotní hodnotě matrace nebo polštáře a pozitivním vlivu na Váš spánek a zdraví.

Ortopedická matrace je správná volba

Hledáte-li odpověď na Vaše bolavá záda nebo zkrátka chcete mít jistotu, že spíte zdravě, vsaďte na matraci ortopedickou. Ta poskytuje vysoký spánkový komfort a umožňuje pohodlný odpočinek v jakékoliv poloze, její ortopedické vlastnosti jsou přitom doloženy nezávislým certifikátem. Samozřejmostí je zdravotní nezávadnost a bezpečnost.

Akreditované certifikáty produktů TEMPUR a Perdormire


Ortopedická certifikace produktů TEMPURGenesi HDCertifikace TEMPUR


Ideální pro osobu se zdravotními problémy jsou ortopedickématrace z paměťové pěny, které vynikají výbornými ortopedickými vlastnostmi, zvládnou se přizpůsobit anatomii vašeho těla. Fungují také jako prevence zdravotních potíží, ochrání Vás před bolestí hlavy, krku i zad a významnou měrou se podílí na zkvalitnění Vašeho spánku.

Čistota půl zdraví

Vliv na její životnost má také podklad, na kterém je umístěna, tedy rošt. Výborné vlastnosti nabízí lamelový rošt, díky němu je matrace dobře odvětrávané a vzduch hezky cirkuluje.

Praktický je rovněž pratelný chránič matrace, který by měl patřit k vybavení každé ložnice. Přispívá k větší hygieně, životnosti a trvanlivosti matrace, zabraňuje jejímu znečištění, vlhkosti i mechanickému poškození a je účinnou ochranou proti roztočům, bakteriím, choroboplodným zárodkům a mikroorganismům.

Koupí matrace to však teprve začíná. Nezapomínejte ani na její údržbu, správná péče zajistí, že vám bude dlouho sloužit. To kde, jak a na čem spíme je klíčem ke spokojenému spánku. Uvědomte si, že to, jakou máte noc, se projeví na vašem dnu...


Poslední články

Noční cesta na toaletu: Vyberte úsporné a efektivní LED osvětlení

Znáte to. Probudíte se uprostřed hluboké noci a víte, že pokračovat ve spánku prostě nemůžete. Potmě hledáte pod postelí papuče, palcem kopnete do nočního stolku. Rychle otvíráte dveře na chodbu a uhodíte se do čela. Proč tu není aspoň malinké světlo?

číst více

Jak na to aneb starosti se stěhováním a klidný spánek

Spánek hraje v našem životě naprosto nepostradatelnou roli, ovlivňuje naše zdraví i psychickou pohodu. Jeho kvalitu nám však může narušit celá řada faktorů – od tvrdosti matrace, přes velikost postele až po prostředí, v němž se noc co noc odebíráme do říše snů. Někdy však mohou být na vině také jiné okolnosti, třeba starosti, které musíme řešit.

číst více

Diskuse k článkuzadaný e-mail nebude u otázky zobrazen