info@prospanek.cz
+420770100440
poradenská linka je dostupná Po - Pá od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zavřít
0 0 Kč
Váš košík je zatím prázdný.
Úvodní strana Postele Postele podle rozměrů Postele 180x200 cm Dřevěná postel Amelia, provedení BO105 šedý granit, 180x200 cm
Vyrobeno v ČR

Dřevěná postel Amelia, provedení BO105 šedý granit, 180x200 cm

Vícegenrační postel z těch nejlepších možných materiálů byla vyrobena precizně. Pokud hledáte postel, která vám vydrží desítky let, tak je celomasivní postel Amelia to správné řešení. Zobrazit více
Značka: ProSpánek
? Pomoc s výběrem

Barva

BK1 BO102 BO105
Na objednávku - zboží doručíme v týdnu od 30.01. do 03.02.
Doprava od 0 Kč ?
16 190 Kč

Postel z masivu

Vícegenerační postel z těch nejlepších možných materiálů byla vyrobena precizně. Pokud hledáte postel, která vám vydrží desítky let, tak je celomasivní postel Amelia to správné řešení. Vybírat můžete z bukového a dubového dřeva. Obě varianty jsou vyráběny cinkovou metodou s maximálním důrazem na kvalitu. Jednoduše řečeno jsou zpracovány tak, aby vám postel nepopraskala a nezkroutila se. Další zárukou kvality je způsob spojení jednotlivých částí postele k sobě. Tato metoda se nazývá ,,kov na kov", díky ní můžete postel rozmontovat a zase smontovat kolikrát chcete, aniž byste narušili její pevnost nebo zapříčinili vrzání. Její spoje jsou totiž šroubovány do kovu a ne přímo do dřeva.

Dokonale padne do vašeho interiéru, protože můžete vybírat hned z několika barev. My pro vás poté zařídíme správnou povrchovou úpravu:

  • Lakování – dokonale ochrání před znečištěním a domácími mazlíčky
  • Výživný ekologický olej – zajistí ještě delší živnost a výživu dřeva

Tuto vysoce kvalitní, celomasivní postel vám s radostí složíme a připravíme pro váš dokonalý spánek.

Klíčové vlastnosti

✔ Český výrobce
✔ Záruka 5 let na konstrukční pevnost
✔ Vysoká životnost konstrukce
✔ Nejkvalitnější materiály
✔ Skvělý poměr ceny a kvality

Výběr dřeviny

 

Postele vyrobené z dubu či buku patří v nábytkářském průmyslu kvalitativně k materiálové špičce. Mají vysokou pevnost a stabilitu, exkluzivní vzhled a dlouhou životnost.

Buk

Buk je velmi kvalitní dřevina s výbornými vlastnostmi. Je pevný a charakteristický velmi jemnou texturou.

Dub

Dub, který patří mezi nejhodnotnější a nekvalitnější dřeviny, vyniká především výraznou texturou a svou tuhostí. Ložnice vyrobené z dubového dřeva představují nejvyšší kvalitativní, funkční a estetickou třídu nábytku.

Povrchová úprava

Lesklá lakovaná úprava

Hotové díly postele jsou ošetřeny vrstvami laku a vytvoří tak povrchovou vrstvu, která ho chrání před opotřebením, poškozením i stárnutím. Dalším benefitem je, že díky laku je velmi snadné postel udržovat – stačí vám k tomu suchý nebo vlhčený hadřík. Lakované postele jsou lesklé a na dotek příjemně hladké.

Dostupné provedení: BK1, BK2, D1, D2

Matná olejová úprava

Druhou variantou je povrchová úprava směsí oleje a vosku. Na rozdíl od laku, který zůstává na povrchu se tato směs vpíjí přímo do dřeva. Díky této technologii vizuálně vynikne struktura dřeva, postel získá matnější vzhled a na dotek sametovou hebkost. Tato úprava je 100% přírodní. I zde je údržba velmi snadná. Stačí suchý či vlhčený hadřík. Oproti laku je zde ještě jedna výhoda – barvu postele si můžete po několika letech snadno oživit přetřením speciálním olejem.

Dostupné provedení: BO101, BO102, BO105, DO201, DO202, DO205

Vzorník barev ProSpánek pro postel ProSpánek

Generační životnost

Generační životnost už v názvu vypovídá o tom, že postel velmi dlouho vydrží. Můžeme to říci hned z několika důvodů:

  • Cinkové zpracování s hlubokými spoji, které v kombinaci s kvalitní povrchovou úpravou zaručuje, že dřevo již dále nepracuje, takže se nebude kroutit a praskat. Cink je označení přímo spoje. Celým názvem se tomuto provedení říká také „cinková spárovka“. Nejkvalitnější kusy masivu jsou pojené k sobě podélně i příčně „cik cak“ tak, aby byla postel co nejpevnější. Často se v nábytkářství uvádí, že pokud jsou vybrány kvalitní kusy masivu a výrobek je zhotoven právě z „cinkové spárovky“ (cinku), ke zničení potřebujete velkou sekeru.
  • Kov na kov je metoda, kterou používáme pro konstrukci postelí. Ve dřevě vyvrtáme otvor, skrze který projde šroub a ten je na druhé straně dotažený maticí s podložkou. Tím se vyhneme jakémukoliv „vykvrdlání“ dřeva a následnému vrzání.
  • Zároveň je možné postel i několikrát rozmontovat a znovu smontovat bez poškození. Na pevnost konstrukce postele poskytujeme záruku 5 let.

Technické parametry

Materiál masiv
Rozměr 180x200 cm
Nosnost na osobu 150 kg
Výška čela 83 cm
Výška horní hrany bočnice od země 45 cm
Způsob uchycení roštů ? lať
Barva BO105
Šířka 188 cm
Délka 205 cm
Atypy ? ano
Výška čela od bočnice 38 cm
Počet výškových poloh pro uložení roštu ? 3
Vlastní výška bočnice 17 cm
Nejnižší uložení kování 32,5 cm
Nejvyšší uložení kování 39 cm
Záruka ? 5 let
0/5
na základě 0 hodnocení
5 hvězdiček
4 hvězdičky
3 hvězdičky
2 hvězdičky
1 hvězdička

Nové hodnocení