info@prospanek.cz
+420770100440
poradenská linka je dostupná Po - Pá od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zavřít
0 0 Kč
Váš košík je zatím prázdný.

Co je chránič matrace?

Ať dbáme na čistotu sebevíc, nedá se vyhnout znečištění matrace… Nebo dá? Jak už titulek napovídá, chránič matrace nám pomáhá bojovat proti jakýmkoliv skvrnám na matraci. Málokdo ale ví, že existuje těchto bojovníků proti flekům více druhů.

Kdy využijete chránič matrace

Odpověď je jasná. Naprosto kdykoliv. Pokud vlastníte matraci, a my předpokládáme, že ano, chránič je základ. Vím, na co myslíte. Chránič matrace přece potřebují jen senioři a malé děti. Není tomu ale tak. 

Chránič matrace zamezuje nejen různým typům skvrn (jako jsou ty od moči, krve, vylitého pití,...), také ale touto další vrstvou zamezujete znečištění matrace třeba svým potem. V průměru člověk při spánku vypotí až litr tekutiny, která se bez chrániče vsákne do matrace. To může vést k dost nepěknému zápachu. Proto chránič matrace potřebuje každý.
 

Rozměry chrániče matrace

Rozměrů těchto bojovníků proti nečistotám je celá řada. Nicméně, pokud bychom to měli více specifikovat, rozměr chrániče se odvíjí od rozměru matrace. Pokud vlastníte matraci 90 × 200 cm, potřebujete chránič matrace 90 × 200 cm. Postel 140 × 200 cm? Chránič matrace 140 × 200 cm…  

Samozřejmě v rámci rozměrů nezapomínáme ani na vaše nejmenší. V nabídce máme i chránič matrace do postýlky, takže i matraci do postýlky můžete kupovat s vědomím, že ji miminko nezašpiní. 

Páry zase ocení chránič matrace 180 × 200 cm, který pokryje celou plochu jejich manželské postele.

Vlastnosti chrániče na matrace

Jednou z neodmyslitelných vlastností chrániče je to, že se dá vyprat. Dále je kladnou vlastností jeho splynutí s matrací. Chránič se nebude hýbat, pokud máte jeho správný rozměr. Zajistit ho pomůžou buď gumičky v rozích nebo guma po celém jeho obvodu. 

Pro seniory se poté hodí chránič matrace proti počůrání. Nepropustný chránič zamezí nejen skvrnám, ale i zápachu, který se těžce z matrace pro seniory odstraňuje. 

Pokud se vám i přes chránič podaří matraci ušpinit, nezoufejte, napsali jsme pro vás článek, který se zabývá různými druhy skvrn.