info@prospanek.cz
+420770100440
poradenská linka je dostupná Po - Pá od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zavřít
0 0 Kč
Váš košík je zatím prázdný.
Úvodní strana Blog O spánku Světový den spánku nebo Mezinárodní den zdravého spánku? Který s námi oslavíte?

Světový den spánku nebo Mezinárodní den zdravého spánku? Který s námi oslavíte?

V kalendáři můžete najít spoustu zajímavých svátků a dní, které jsou zasvěceny nějaké činnosti, problematice a podobným událostem. Mezi touto širokou škálou najdete i den spánku. Nebo vlastně rovnou dva dny spánku. Jaký je mezi nimi rozdíl a kdy se vlastně slaví?

Světový den spánku

 

Prvním z těchto dní je tzv. Světový den spánku, v angličtině Světový den spánku, který připadá na poslední pátek před jarní rovnodenností. Z tohoto důvodu se jeho datum každý rok mění, letos slavíme Světový den spánku 19. března. Pořádá její Výbor světového dne spánku, který spadá pod Světovou asociaci spánkové medicíny (WASM) a uznal její také Česká společnost pro výzkum spánku a spánkovou medicínu.

Tato každoroční událost má za cíl snížit dopad zdravotních rizik na společnost způsobenou nedostatečně kvalitním spánkem. Díky oslavám tohoto dne vlastně rozšiřuje povědomí o spánkových pohybech, nespavosti a celkově o objemu, jak důležité role hraje zdravý spánek v našem životě.


 

Mezinárodní den zdravého spánku

Druhým dnem oslavující spánek je Mezinárodní den zdravého spánku, který se slaví každý rok v první jarní den, tedy 21. března. Tento den vznikl jako iniciativa Worldwide Project on Sleep and Health (WWPSH). I tento den má za cíl oslavit spánek a rozšířit povědomí veřejnosti o významu zdravého spánku a jeho vlivu na naše zdraví. Cílem je také osvěta v oblasti zdravého životního stylu a s tím spojená prevence onemocnění a poruch spánku.

I my v ProSpánku věříme v hodnotu zdravého a kvalitního spánku, a proto s námi pojďte oslavit hned oba dva dny zdravého spánku. Letos jsme pro vás připravili akční nabídku kvalitních produktů, které podpoří váš zdravý spánek.


 
Tato stránka používá technologii cookies pro vylepšení vašeho zážitku.