info@prospanek.cz
+420770100440
poradenská linka je dostupná Po - Pá od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zavřít
0 0 Kč
Váš košík je zatím prázdný.
Úvodní strana Blog Zajímavé články Světlo v ložnici dovede utvořit tu správnou atmosféru

Světlo v ložnici dovede utvořit tu správnou atmosféru

Ložnice patří k nejpohodovějším místům našeho domova, kde prožíváme příjemné chvíle odpočinku a relaxace i okamžiky plné vášně. V ložnici je samozřejmě nejdůležitější to, na čem spíme – tedy pohodlná postel s kvalitní matrací.

Ložnice patří k nejpohodovějším místům našeho domova, kde prožíváme příjemné chvíle odpočinku a relaxace i okamžiky plné vášně. V ložnici je samozřejmě nejdůležitější to, na čem spíme – tedy pohodlná postel s kvalitní matrací.

Neméně důležité je i prostředí, které nás obklopuje, včetně nábytku, dekorací a samozřejmě správného osvětlení. Vždyť právě světlo je to, co k životu každý živý tvor potřebuje a nesprávnou volbou umělého osvětlení můžeme atmosféru výrazně ovlivnit, a to jak pozitivně, tak negativně.

Světlo v ložnici dovede utvořit tu správnou atmosféru

Základem kvalitního osvětlení ložnice je centrální svítidlo. Světelná účinnost centrálního svítidla může být o něco slabší oproti jiným obytným místnostem.

Skutečně funkční doplněk v ložnici představuje pokojová regulace, která umožní regulaci světelného toku centrálního svítidla přesně dle vaší aktuální potřeby či nálady. Vždyť ne vždy potřebujeme plné světlo, což v ložnici platí dvojnásob.

Vzhled centrálního svítidla v ložnici záleží zcela na Vás. Velmi oblíbeným typem centrálních svítidel jsou lustry, jejichž nabídka je velmi široká. Vybrat si můžete svítidlo moderní, klasické či v originálním designovém provedení. Vhodné osvětlení pro ložnici představuje i široká skupina stropních přisazených svítidel, které nabízejí moderní atraktivní i klasický design a především funkčnost.

Závěsná svítidla doporučujeme volit pro místnosti s vyšším stropem, svítidlo nás nesmí v prostoru obtěžovat, proto závěsná svítidla nejsou příliš vhodná do místností se standardní výškou stropu.

Doplňkové osvětlení poskytne hezčí atmosféru

Máme-li vyřešeno centrální osvětlení ložnice, nesmíme zapomenout na doplňkové a vedlejší zdroje světla.

V ložnici jsou velmi oblíbené lampičky, které poslouží jako funkční světlo při čtení knihy před spaním nebo jako doplňkové osvětlení při nočním vstávání. Můžeme zvolit lampičku na noční stolek, která poslouží jako doplňkové osvětlení v ložnici, nebo vyloženě čtecí lampu, která poskytne především kvalitnější zdroj světla tak, aby netrpěly naše oči.

Pokud chceme ušetřit nějaké to místečko na nočním stolku, je vhodnou volbou nástěnná lampa, která je ideálně vybavena vypínačem, tak, abychom ji mohli ovládat přímo z lůžka. Zároveň by takové svítidlo mělo být dostatečně flexibilní, aby umožnilo nasměrovat světelný tok přesně tam, kam potřebujeme.

Ve větší ložnici své uplatnění jistě nalezne i stojanové svítidlo. Právě stojací lampy mají předpoklad stát se dalším originálním doplňkem v ložnici. Kromě klasických typů lamp se stínidlem jsou pro ložnici vhodné i lampy s nepřímým zdrojem světla. Tzv. lampy typu Up-Light svítí směrem nahoru a vytvářejí příjemné odrazové světlo, díky kterému dovedou vytvořit nerušící atmosféru v ložnici.

Praktická směrová svítidla

Dalším užitečným funkčním osvětlením jsou směrová svítidla, vestavná či přisazená, která dovedou dokonale nasvítit konkrétní předměty, či nábytek v interiéru.
Směrová svítidla jsou skvělou volbou i pro osvětlení vestavných skříní v ložnici. Vestavné či přisazené svítidlo, které je jakoby předsazeno před skříní představuje dokonalé světlo pro váš šatník.

Stejně jako kdekoli jinde v interiéru i v ložnici jsou velmi oblíbené LED pásky. Ty poslouží spíše jako dekorativní zdroj světla a svou oblibu si právem získali právě díky své bezmezné variabilitě. V ložnici se nabízí jejich využití ke zdůraznění linií jednotlivých kusů nábytku, nebo třeba za účelem pod svícení. Podsvítit můžeme cokoli, časté je podsvícení postele, skříní či jiných zákoutí. Při použití LED pásků se meze skutečně nekladou a tak záleží spíše na vaší fantazii a kreativitě, kde a jak je použijete.

Nepodceňujte potřebu kvalitního, bezpečného a především ideálně funkčního osvětlení v interiéru. 
Nevíte-li si rady,využijte znalostí odborníků a nechte si s návrhem vhodného osvětlení a výběrem konkrétních svítidel poradit. Skuteční odborníci vám své služby v rámci projektu poskytnou zdarma.