info@prospanek.cz
+420770100440
poradenská linka je dostupná Po - Pá od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zavřít
0 0 Kč
Váš košík je zatím prázdný.
Úvodní strana Blog Zajímavé články Netradiční designová inspirace: koupelna v ložnici

Netradiční designová inspirace: koupelna v ložnici

Domov představuje pro každého z nás nejen místo bezpečí, ale také místo klidu, odpočinku a pohody. K načerpání nové energie a tzv. dobití baterek slouží hlavně dvě místnosti naší domácnosti. Tou první je samozřejmě ložnice, kde v posteli nabíráme síly sladkým spánkem, druhou potom reprezentuje koupelna.

Domov představuje pro každého z nás nejen místo bezpečí, ale také místo klidu, odpočinku a pohody. K načerpání nové energie a tzv. dobití baterek slouží hlavně dvě místnosti naší domácnosti. Tou první je samozřejmě ložnice, kde v posteli nabíráme síly sladkým spánkem, druhou potom reprezentuje koupelna. Právě ona prošla za posledních několik desetiletí asi největší proměnou, a to především z hlediska vybavení a funkčnosti. Povýšili jsme ji totiž na plnohodnotný prostor, v němž se neodehrává pouze očista těla, ale i duše.

Netradiční designová inspirace: koupelna v ložnici

Relaxace v centru pozornosti

Zatímco dříve byla koupelna jen malou odstrčenou místností kdesi v koutě domu, dnes je všechno jinak. Nejen, že si vydobývá větší prostor, ale navíc s našimi rostoucími nároky na komfort se dostává do samotného centra našeho příbytku, do těsné blízkosti ložnice. Vytvořit si hned vedle chrámu odpočinku takovou svou soukromou oázu relaxace, do které nikdo jiný nesmí, je snem mnoha majitelů nemovitostí. Přináší totiž kýžené soukromí, kterého si s partnerem mohou užívat měrou přímo vrchovatou. Společná romantická koupel ve vaně utuží vztah, nabourá každodenní stereotyp a obnoví erotiku.

Zasloužený komfort

Pokud namítáte, že si přepych v podobě soukromé koupelny nemůžete z prostorových či finančních důvodů dovolit, pak vás vyvedeme z omylu. Nemusí se totiž vůbec jednat o nákladnou a prostorově náročnou záležitost – pro běžnou hygienu vám postačí umyvadlo, toaleta a sprchový box, tedy zařízení, které se vleze na pár metrů čtverečních. Máte-li nároky vyšší a chcete si z ní vytvořit takové své privátní lázně s hydromasážní vanou, infrasaunou a dalšími podobnými „vychytávkami“, pak samozřejmě budete potřebovat nejen více místa, ale také více peněz.

Odvážné a netradiční řešení

Netradiční řešení představuje úplné propojení obou místností, tedy, že se koupelna stane přímo součástí ložnice. Ačkoli tato kombinace u nás není příliš častá, bytoví designéři mají jasno - za chvíli se bude jednat o zcela běžnou záležitost, stejně jako se tomu stalo v případě kuchyně a obývacího pokoje. Spojení spací a očistné zóny může mít mnoho podob, od prosklených příček, přes různé polopříčky, zástěny, posuvné zdi až po jednoduše vyhrazené prostory. Pozor je třeba dát na umístění WC, to by totiž mělo být vždy oddělené, aby se zabránilo nežádoucím pachům a hluku při splachování. Koupelně v ložnici musíte přizpůsobit také samotné zařízení. Místo klasických skříněk sem pořiďte koupelnový nábytek, který je od toho do „suchého provozu“ k nerozeznání, pozornost věnujte i výběru podlahy. A pak už si jen naplno vychutnávejte zasloužený komfort!