info@prospanek.cz
+420770100440
poradenská linka je dostupná Po - Pá od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zavřít
0 0 Kč
Váš košík je zatím prázdný.
Úvodní strana Blog Zajímavé články Budiž tma! Aneb závěsy, rolety nebo žaluzie do ložnice?

Budiž tma! Aneb závěsy, rolety nebo žaluzie do ložnice?

Ke kvalitnímu spánku je potřeba dostatečná tma a jakékoliv nadbytečné světlo ho může narušit. Proto mají žaluzie nebo závěsy, které skvěle zastíní celou místnost a vytváří ideální podmínky ke spánku, v ložnici jistě své místo. Podle čeho je ale vybrat...?

Spánek je velice důležitou a také příjemnou součástí našeho života. Na tom, jak odpočinutí a plní energie se ráno probudíte, se podílí řada faktorů. Klíčovou roli hraje samozřejmě postel. Jestli upřednostníte čalouněnou nebo postel z masivu je čistě na vás, pozornost věnujte hlavně výběru správné matrace, která je pro kvalitní odpočinek nezbytná. Podcenit nelze ani prostředí, ve kterém se noc co noc ukládáme ke spánku. Ložnice by měla být především vzdušná, proto zde šetřete nábytkem – postačí jen noční stolky a šatní skříň.

Budiž tma! Aneb závěsy, rolety nebo žaluzie do ložnice?

Levný a dostupný luxus

Snažte se prostor co nejvíce zútulnit, protože to, v jakém prostředí usínáte, má přímý vliv na váš spánek. S tím může pomoci příjemné povlečení, huňatý koberec u postele nebo závěsy. Závěsy nejsou jen úžasným bytovým doplňkem, který vám vnese nádech noblesu do ložnice, ale také velice praktickým prvkem. Ke kvalitnímu spánku je totiž potřeba dostatečná tma a jakékoliv nadbytečné světlo ho může narušit. Při jejich výběru vezměte v potaz barvu podlahy, stěny i vybavení ložnice.

Správně zvolená barva může ložnici rozjasnit a podtrhnout její osobitost, zatímco při špatné volbě, například při kombinaci více jasných barev, může závěs působit jako pěst na oko. Pokud máte ložnici tmavší, můžete vybírat i lehké a průsvitné závěsy, naopak do světlejších ložnic, kde je dostatek přirozeného světla, zase zvolte spíše silnější závěsy. Vyzkoušejte například blackoutové závěsy, které místnost krásně zatemní, a navíc ještě utlumí zvuk zvenku. Tím si zajistíte ničím nerušený spánek.

Záclony, žaluzie nebo rolety?

K oknům neodmyslitelně patří i záclony. Mnoha lidem připadají zbytečné, zvláště v případě, máte-li žaluzie. Záclony jsou však vynikající v případě, že máte rádi své soukromí, protože přes ně, na rozdíl od žaluzií, nejde vidět. Navíc jsou skvělým dekoračním doplňkem, bez nich místnost vypadá suchá a nevýrazná. Výběr je dnes více než široký, takže na klasické záclony, jaké měla na oknech vaše babička, můžete zapomenout. Na trhu najdete různé varianty, ať už co do materiálů, barev, délek, vzorů či struktur. Největší oblibě se dnes těší provázkové záclony nebo záclony z organzy – lehkého a průsvitného materiálů, který zjemňuje dopad paprsků slunce.

Co se týče zastínění oken proti slunci, účinné jsou již výše zmíněné žaluzie. Pokud si chcete interiér ozvláštnit a klasické se vám nelíbí, zkuste látkové, dřevěné či bambusové žaluzie.

Zkusit můžete také rolety, zvláště pokud nejste zastánci závěsů. Ty mají tu výhodu, že vám vytvoří ideální podmínky ke spánku tím, že skvěle zastíní celou místnost. Ráno je však srolujete, v oknech vám nic nezaclání ve výhledu (jako v případě žaluzií) a navíc vám na ně nepadá prach. Opět je na výběr spousta variant, ať už látkové římské rolety nebo z bambusu.

Pokud máte rádi extravaganci a půdorys místnosti vám to dovolí, tak přesně pro vás je japonská posuvná stěna. Ta se používá k zastínění oken i k předělu místnosti. Ideální je zvláště, pokud máte francouzská okna.

Rozhodně se nebojte zainvestovat do kvality, vyberete-li správně, vydrží vám řadu let. Tak, dodejte pokoji eleganci a zútulněte si váš příbytek. Uvidíte, jak prokoukne!