info@prospanek.cz
+420770100440
poradenská linka je dostupná Po - Pá od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zavřít
0 0 Kč
Váš košík je zatím prázdný.
Úvodní strana Blog O matracích Jaké jsou výhody a nevýhody matrace ze studené pěny?

Jaké jsou výhody a nevýhody matrace ze studené pěny?

Chtěli byste si vybrat kvalitní pěnovou matraci a nevíte, která je ta pravá pro vás? Studená nebo líná pěna… Kdo se v tom má vyznat. Pojďte se s námi podívat na základní informace o matracích ze studené pěny, ať máte při výběru jasno.

Co je studená pěna a jaké typy se pro matrace používají?

Studená pěna nebo také HR pěna je jedním z typů pěny, které se do matrací používají. HR je zkratka z anglické High Resilience. To doslova znamená vysoká odolnost a přesně takové bývají matrace ze studené pěny. A proč tedy studená a ne vysoce odolná pěna? 

Název studená pěna odkazuje k procesu výroby. Na rozdíl od jiných matracových pěn je vyráběná při nižších teplotách. Můžete se někde i setkat s kombinací obou názvů HR studená pěna, stále to odkazuje k jedné pěně.
 

Studená pěna a její vlastnosti

Matrace ze studené pěny mají mnoho skvělých vlastností. Například:
  • jeden z nejvzdušnějších materiálů
  • skvěle odvádí vlhkost
  • výborná elasticita
  • tvarová stálost
  • větší životnost  

Výhody studené pěny

Elasticita a tvarová stálost pěny matracím prodlužuje životnost. Díky vysoké vzdušnosti se na ní člověk také tolik nepotí. Zajišťuje proto vysokou úroveň hygieny. Studená pěna v matraci je vhodná pro alergiky, nedochází totiž k množení roztočů. 
 

Pro koho jsou vhodné matrace ze studené pěny?

Matrace pouze ze studené pěny bývají tvrdší. Proto je vhodná studená pěna i pro děti. Dětská matrace ze studené pěny zajistí, aby páteř vašeho dítka měla dostatečnou oporu. Ta je stěžejní pro jeho správný vývoj. Kupte svému předškolákovi matraci ze studené pěny 90×200 cm a máte vystaráno na dalších osm let.

Matrace ze studené pěny bez zón nebo s nimi je vhodná pro každého dospělého, který dává přednost spaní na tvrdším, a to včetně seniorů. Pokud si nedokážete materiál matrace vybrat a odehrává se ve vás boj studená pěna vs. paměťová, máme pro vás dobrou zprávu. Většina matrací kombinuje oba druhy těchto materiálů. Najděte si svoji matraci ze studené pěny na míru vašim potřebám zde.