info@prospanek.cz
+420770100440
poradenská linka je dostupná Po - Pá od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zavřít
0 0 Kč
Váš košík je zatím prázdný.
Úvodní strana Blog O matracích Když bolí záda i na nové matraci

Když bolí záda i na nové matraci

Koupit si po deseti a více letech zcela novou matraci je nejen ze zdravotního hlediska zcela správný krok. Kvalitní matrace by za jakýchkoliv podmínek měla splnit vaše očekávání o plnohodnotném spánku. Co ale když jste vybrali novou matraci a po pár nocích se požadovaný efekt stále nedostavil?

Vše začíná správnou tuhostí

Tuhost je nejdůležitějším bodem při vlastním výběru matrace. Rozhodnutí v této oblasti se odrazí na kvalitě vašeho spánku. Nikdy nedávejte na zaběhlé klišé, jenž podvědomě nutí zakoupit si podobnou tuhost matrace, jakou jste měli doposud doma.
 
Matraci vybírejte podle své aktuální hmotnosti ve spojení se svou oblíbenou a obvyklou polohou spánku. Pro ty z vás s vyšší hmotností je vhodná matrace tvrdší, pokud po celou noc ležíte na zádech, sáhněte po matraci s vyšší tuhostí a jestli se řadíte mezi spáče na boku nebo na břiše, měli byste se zajímat naopak o matrace měkčí.
 
Nemějte strach, v tomto ohledu vám náš zkušený spánkový poradce rád a správně poradí.

 


Výběr správné matrace podle tuhosti


Nechte záda zvyknout si

Těšili jste se na kvalitní spánek na nové matraci a místo toho se probouzíte unavenější a rozlámanější než na té staré? Ztuhlé zádové svalstvo napovídá, že tu není něco v pořádku.
 
Neztrácejte naději… V případě, že jste až do této doby spali na matraci nekvalitní, vaše tělo si navyklo na nesprávnou polohu během spánku a příchozí změna se stává náročnou. Na vhodnější matraci je tělo náhle nuceno do pro něj správné polohy a svalstvo si začíná pomalu zvykat. Návrat do správné spánkové polohy může být bohužel během prvních nocí nepohodlný nebo dokonce bolestivý.
 
Bolest a ztuhlé svalstvo by do dvou týdnů mělo odeznít a tělo by se pak mělo každým dnem dostávat do lepší kondice. Kvalitní matrace vám navíc po pár měsících zmírní i vleklé problémy s klouby a zády. Proto doporučujeme na matraci spát alespoň 14 dní. Pokud vám ale matrace dlouhodobě skutečně nevyhovuje, je to rozhodně důvod k její výměně.