Rošty do postele, postelové rošty
máte dotaz?
+420 731 530 862
info@prospanek.cz

Rošty

ve filtru: 33

od do


Lamelové

Lamelové

Rošty výrazně ovlivňující ortopedické vlastnosti a stupeň vzdušnosti matrace. Za nejvhodnější se považují rošty s minimálním počtem lamel 28.

více
Nepolohovatelné

Nepolohovatelné

Rošty s kvalitními ortopedickými vlatnostmi, které zaručují provzdušnění lůžka čímž předchází vzniku plísní, jsou vhodné pro všechny typy matrací.

více
Polohovatelné

Polohovatelné

Rošty s manuálním polohováním se díky možnosti nastavení tuhosti ve střední části roštu vyznačují kvalitními ortopedickými vlastnostmi.

více
Motorové

Motorové

Rošty s polohováním pomocí motoru se díky možnosti nastavení tuhosti ve střední části roštu vyznačují kvalitními ortopedickými vlastnostmi.

více
Segmentové

Segmentové

Rošty skládající se z velkého množství segmentových prvků, které nejsou navzájem pevně spojené, díky čemuž poskytují páteři a zádovým svalům oporu.

více
Příslušenství

Příslušenství

Řada doplňků pro zvýšení komfortu při používání roštů jako jsou masážní jednotky, infračervené dálkové ovládání, držáky matrací a mnoho dalších.

více

Pro zdravé spaní není důležitý jen správný výběr kvalitní matrace, ale také zvolení vhodného roštu, jenž zaručí matraci dlouhověkost a její správnou funkčnost. Někteří výrobci postelí používají sololitové desky, které ale neumožní odvětrání vlhkosti. Z tohoto důvodu bude během krátkého času matrace nejen vlhká, ale i plesnivá. Lze tomu předejít koupí kvalitního roštu.

Kvalita roštů významně ovlivňuje ortopedické vlastnosti a stupeň vzdušnosti matrace. Jaké rošty do postele tedy zvolit? O roštu a matraci platí jedno základní pravidlo: musí spolu ladit.

Postelové rošty se dělí na dvě základní skupiny - lamelové a segmetové. Lamelové rošty se od sebe liší uložením lamel, jejich šířkou a počtem, vzdáleností mezi lamelami a možností nastavování tuhosti. Vyšší kategorií kvality jsou rošty segmentové s pružným podepíráním těla, které dokáží ideálně rozložit hmotnost těla. Oba typy roštů jsou dostupné ve variantách nepolohovatelné, manuálně polohovatelné nebo polohovatelné pomocí motoru.

Na pružné rošty patří pružné, dobře se přizpůsobující a vlastnosti roštů neničící matrace. Matrace s pružinovou kostrou jsou vhodné na pevné desky nebo nepolohovatelné rošty s nepružným uložením lamel. Naopak matrace z pěnových materiálů se dobře přizpůsobují pružení a polohování roštu - jsou tedy vhodné na vysoce pružné a polohovatelné rošty.

Naučíme Vás spát na prodejnách ProSpánek