zpět seznam článků

Nevíte, jakou tuhost matrace zvolit?

Nákup matrace je investicí dlouhodobou, proto je dobré být při jejím nákupu obezřetní. Nikdy nekupujte tu, která se vám líbí svou cenou, vždy se snažte prověřit co nejvíce faktorů. Výhodný nákup matrace možná potěší vaší peněženku, ale kvalitní spánek a zdravé záda bez bolesti nezaručí. Jakou tvrdost matrace zvolit, aby se vám dobře vstávalo a následně i usínalo?

 

Mezi výrobci  najdete celou řadu tuhostí, u kterých je někdy problém určit, co od nich můžeme čekat. Tuhosti řadíme nejčastěji do 5 stupnů - od prvního, nejměkčího, až po 5, který je nejtužší. Často se můžete setkat také s dvojí tuhostí. To znamená, že matrace má dvě rozdílné tuhosti. Na každé straně matrace jinou. Můžete je střídat podle potřeby nebo při pravidelném otáčení matrace. Nebo mekčí pro ženu a tužší pro muže. Materiály, které se na matrace s dvojí tuhostí používají, jsou většinou studená a líná pěna.

Poloha páteře na matraci podle tuhosti

Tuhost matrace dle váhy člověka

Tuhost matrace je důležitým aspektem celého výběru vedoucí ke spokojenosti zákazníka. Velká část zákazníků je zvyklá nakupovat matrace přesně podle tuhosti své předcházející, tedy takovou, na niž si za léta navykli. Tentokrát se raději rozhodněte podle své váhy. Právě tato hodnota vám prozradí o tuhosti matrace nejvíce.

Pokud spadáte do kategorie lidí s nižší váhou, vyberte si matraci měkčí a přesně naopak. Lidé s větší váhou budou spát kvalitněji na matraci měkké. Stejně tak jako váha, se musí zohlednit i styl spaní. Lidé po většinu noci spící na zádech nebo břiše volí spíše tužší matraci, ti, co spí na boku, volí matraci měkčí.

 

Stupně tvrdosti matrace

  • Tuhost 1 – Vhodné na chaty, chalupy tedy pro přechodné spaní a pro klienty s extrémně nízkou váhou.
    • Tyto extrémně měkké matrace nenabízíme, jelikož neodpovídají požadavkům na kvalitu matrací. 

  • Tuhost 2 – Tyto matrace jsou vysoce elastické, ideálně se přizpůsobují tvaru těla a udržují páteř v rovině. Oblíbená tuhost nejčastěji u žen, nakupují je však pro svou přizpůsobivost a elastičnost i někteří muži. Matrace s touto tuhostí je:

  • Tuhost 3 –  Tyto matrace upřednostňují především muži, mladší lidé a obecně zákazníci, kteří požadují střední tuhost matrace. Do této tvrdosti řadíme matrace:

  • Tuhost 4 – Tato tuhost je populární spíše u mužů a u klientů dožadující se spánku na tvrdším podloží. Této tuhosti odpovídají matrace:

  • Tuhost 5 – Vhodný stupeň tuhosti pro klienty vyšší váhové kategorie. V této kolekci je prezentována matrace:

  • Dvojí tuhost - Velice zajímavou variantu tvoří matrace, které mají z každé strany odlišnou tuhost. Zákazník si pak zvolí tu, která mu momentálně vyhovuje. Tyto matrace jsou ideální pro manželský pár. Matrace dvojí tuhosti:

 
V případě, že si s výběrem matrace nejste jisti, obraťte se na naši zákaznickou linku (731 530 862) a nechte si odborně poradit.


Poslední články

Světový den spánku nebo Mezinárodní den zdravého spánku, který s námi oslavíte?

V kalendáři můžete najít spoustu zajímavých svátků a dní, které jsou zasvěceny nějaké činnosti, problematice a podobným událostem. Mezi touto širokou škálou najdete i den spánku. Nebo vlastně rovnou dva dny spánku. Jaký je mezi nimi rozdíl a kdy se vlastně slaví? To se dozvíte v našem článku.

číst více

S usínáním vám může pomoct i To-do list

Ráno musíte brzy vstát, abyste stihli všechny své povinnosti, a přitom se večer cítíte nejvíce čilí? A tak jdete brzy do postele s pocitem, že se musíte dobře vyspat a načerpat energii. A ono ne a ne usnout. Pořád vás myšlenky zavádí ke složitým představám a vy i přesto, že se cítíte unavení, neusnete. Jde to takhle každý den? Tak to je na čase něco změnit a občas vám může pomoct i taková maličkost jako je tzv. to-do list.

číst více

Diskuse k článkuzadaný e-mail nebude u otázky zobrazen