zpět seznam článků

Trápí Vás bolesti zad? Vsaďte na paměťovou pěnu!

Že je kvalitní matrace předpokladem kvalitního spánku, to je bez debat. Pokud toužíte po opravdovém pohodlí, pak vsaďte na matraci z paměťové pěny. Patří totiž mezi to nejlepší, co je na našem trhu k dostání a rozhodně uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Co je paměťová pěna

Na našem trhu se můžete někdy také setkat s označením matrace z visko-pěny nebo matrace z líné pěny. Toto označení pochází z anglického „lazy foam“ a popisuje právě unikátní vlastnost materiálu, která zajišťuje pomalé navracení do původního stavu. Proto také mluvíme právě o „paměti“ materiálu.

Vlastnosti paměťové pěny

Líná nebo paměťová pěna je moderním a v současnosti velice žádaným materiálem, který je vyroben z přizpůsobivého visko-elastického materiálu. Jedná se o unikátní typ polyuretanové pěny, který mění svou tvrdost v závislosti na změně teploty. Mimořádně pružně se přizpůsobí anatomii Vašeho těla a rovnoměrně rozloží tlak a váhu, poskytuje tak skvělé ortopedické vlastnosti. Bolesti zad budou minulostí.

Spánek na paměťové pěně

Líná pěna zásadně ovlivňuje kvalitu Vašeho spánku a je dokonalou oporou pro celý pohybový aparát. Díky optimální poloze se v noci méně otáčíte a spíte klidněji a ráno se pak budíte uvolnění a odpočatí. Matrace z líné paměťové pěny navíc nevytváří nežádoucí protitlak a do původního stavu se vrací pomalu. Nehrozí tak žádné proleženiny ani omezení v prokrvení končetin nebo podkoží, čímž přispívá ke zlepšení krevního oběhu. Jedná se o skvělou variantu zdravotních matrací, která nejen zpříjemní a zkvalitní spánek, ale zajistí také jeho zdravý průběh.

Paměťová pěna nachází díky svým charakteristickým vlastnostem uplatnění nejen u matrací, ale také u polštářů. Polštáře z líné paměťové pěny patří mezi nejoblíbenější. Přizpůsobí se tvaru hlavy, krku i šíje a předchází tak nepřirozeným polohám, které jsou příčinou vzniku bolestí. Při spánku poskytují optimální polohu pro krční páteř a svaly tak mohou lépe relaxovat. Skvěle se hodí i pro alergiky, zabraňují totiž vzniku a množení roztočů a alergenů.

Tvarování matrace z paměťové pěny

Hlavní přednosti paměťové pěny

  • prodyšná struktura umožňuje cirkulaci vzduchu a udržuje hygienický standard matrace
  • díky dostatečné ventilaci nedochází k přehřívání v lůžku
  • tvarová přizpůsobivost poskytuje tělu oporu a správnou polohu
  • paměťová pěna nevytváří protitlak a přizpůsobí se křivkám těla
  • vytváří prostředí pro ničím nerušený spánek pro oba partnery
  • vytváří zdravé prostředí, zamezuje výskytu roztočů a bakterií

Fámy a omyly o líné pěně

Nenechejte se mást a mýlit často pouhými domněnkami nebo informacemi, které se týkají jiných materiálů. Jaké jsou nejčastější obavy a námitky uživatelů týkající se paměťových pěn?

Paměťová pěna je drahá...

Matrace nebo polštáře z paměťové pěny jsou dnes cenově dostupné a můžete si je jistě dovolit i při menší investici do svého spánku. Rozhodující je však kvalita pěny, pokud chcete ortopedickou a trvanlivou matraci připravte si nějakou tu korunu navíc. Rozdíl ovšem poznáte na vyšší kvalitě spánku!

Na paměťovou pěnu si nezvyknu...

Je pochopitelné, že po letech strávených na špatné matraci nebo polštáři v nesprávné poloze, řada zákazníků pociťuje problémy nebo pochybuje o správné volbě tuhosti nové matrace. Nechte své tělo zvyknout na novou správnou polohu, která prospívá Vašemu zdraví. Během několika dní vše odezní a Vy si budete už jen užívat kvalitnější spánek.

Na matraci z líné pěny se budu hodně potit...

Obava z nadměrného pocení na matraci z paměťové pěny je zbytečná. Ač se na první pohled pěnový materiál jeví neprodyšně, opak je pravdou. Otevřená struktura paměťových buněk zajišťuje cirkulaci vzduchu a potřebné odvětrání matrace pro regulaci teploty v lůžku.

Nejpalčivěji nás tento problém zastihne zejména v létě - zkuste vzdušnější a méně hřejivé povlečení nebo vyměňte Vaši přikrývku za letní...

Ortopedické polštáře a matrace z paměťové pěny jsou ideální pro Váš zdravý spánek a zlepšují celkovou kvalitu života. Vyzkoušejte produkty z líné paměťové pěny sami a uvidíte, že už nebudete chtít spát na ničem jiném - aspoň taková je zkušenost většiny těch, kteří paměťovou pěnu znají.


Poslední články

Jaká je životnost matrace a jak ji ovlivnit?

Pravidelná výměna matrací je velmi důležitá, a přesto se na ni stále zapomíná. Proč bychom taky matraci měnili, když nám už patnáct let slouží dobře? No právě proto, že už je to patnáct let. I když to na matraci nemusí být zásadně vidět, její kvalita už zdaleka není tam, kde bývala, když jste si ji pořizovali.

číst více

Jak se probudit ze zimního spánku aneb 7 rad pro lepší spánek na jaře

Kalendář nám již oznamuje příchod jara. Cítíte se stále unavení a nemůžete se zbavit tzv. jarní únavy? Pojďte se s námi probudit ze zimního spánku. Následujících několik rad vám v tom jistě napomůže.

číst více

Diskuse k článkuzadaný e-mail nebude u otázky zobrazen