zpět seznam článků

Poznejte výhody motorově polohovatelných roštů

Postel má ve své ložnici snad úplně každý z nás. Ať už svou postel využíváte ke spánku, pravidelnému odpolednímu odpočinku, relaxaci nebo práci, určitě chcete, aby se vašim potřebám dokonale přizpůsobila. Klasické lůžko může být sebevíce pohodlné, ovšem dokáže nabídnout to nejvyšší možné pohodlí? Pořídíte-li si lůžko s motorově polohovatelným roštem, poznáte úplně novou úroveň zdravého spánku a komfortu…

Nejzdravější možný spánek…

Poslední výzkumy a lékařské studie naznačují, že nejzdravější poloha pro spánek není přímá, ale taková, kdy jsou nohy a hrudník mírně zdvihnuté a srdce je v jedné rovině s patami spáče. Právě takovou polohu pro Váš spánek si můžete dopřát na polohovatelné posteli.

Tato poloha zajišťuje největší úlevu od tlaku a nejméně namáhá záda zejména v oblasti beder, usnadňuje dýchání a zlepšuje funkci krevního oběhu. Spánek na přizvednutém lůžku tak přináší řadu zdravotních benefitů.

Polohovatelný spací systém Trio

Zdravotní benefity polohovatelných roštů

 • Zmírnění bolestí zad
 • Odeznění nespavosti a zlepšení regenerace
 • Zlepšení krevního oběhu a lymfatického systému
 • Zlepšení funkce imunitního systému
 • Zlepšení dýchání a zmírnění spánkové apnoe
 • Mizení křečových žil
 • Odeznění migrén

Pohodlí pro současný životní styl

Se zdravím jde v ložnici ruku v ruce také komfort, který díky změně našeho životního stylu nabývá nových podob. Mění se požadavky a potřeby, které očekáváme od našeho lůžka, z ložnice se stává živá, aktivně využívaná místnost v průběhu celého dne a právě postel s motorovými rošty dokáže tyto nároky naplnit…

Možnost polohování, kromě zdravějšího spánku, oceníte i když si budete chtít v posteli před spaním číst, sledovat oblíbené televizní pořady, pracovat na notebooku nebo jen tak trávit čas s rodinou.

Na rozdíl od manuálně polohovatelných roštů nemusíte navíc pro změnu polohy vstávat z postele, neboť motorové rošty můžete ovládat přímo z vašeho lůžka a to pouhým stisknutím tlačítka. Tuto možnost oceníte nejen v případě, kdy si budete chtít dopřát pohodlí, ale postele s motorovými rošty jsou vhodné zvláště pro lidi s omezenými možnostmi pohybu – těm výrazně ulehčí a zpříjemní nejen pobyt v posteli, ale i ulehání či vstávání do ní.

Podsvětlený polohovatelný segmentový rošt TEMPUR

Výhody motorově polohovatelných roštů

 • Polohování lůžka bez námahy
 • Možnost plynule měnit polohu hlavy, zad nebo nohou
 • Ovládání přímo z lůžka bez nutnosti vstávat z postele
 • Snadnější vstávání či ulehání do postele při problémech s pohybovým aparátem
 • Pohodlí při relaxaci, rekonvalescenci či nemoci
 • Každodenní komfort při usínání, sledování televize nebo čtení knihy

Zaujala Vás rozmanitost polohovatelných postelí a chcete spát lépe? Přijďte objevit výhody polohovatelných roštů a dozvědět se více o zdravotních benefitech na kteroukoliv prodejnu ProSpánek v České republice!

Najít nejbižší prodejnu


Poslední články

Noční cesta na toaletu: Vyberte úsporné a efektivní LED osvětlení

Znáte to. Probudíte se uprostřed hluboké noci a víte, že pokračovat ve spánku prostě nemůžete. Potmě hledáte pod postelí papuče, palcem kopnete do nočního stolku. Rychle otvíráte dveře na chodbu a uhodíte se do čela. Proč tu není aspoň malinké světlo?

číst více

Jak na to aneb starosti se stěhováním a klidný spánek

Spánek hraje v našem životě naprosto nepostradatelnou roli, ovlivňuje naše zdraví i psychickou pohodu. Jeho kvalitu nám však může narušit celá řada faktorů – od tvrdosti matrace, přes velikost postele až po prostředí, v němž se noc co noc odebíráme do říše snů. Někdy však mohou být na vině také jiné okolnosti, třeba starosti, které musíme řešit.

číst více

Diskuse k článkuzadaný e-mail nebude u otázky zobrazen