Mind Memory Light

Litujeme, produkt již není v nabídce

Vyberte podobný produkt

Technické parametry

Materiál líná pěna
Tuhost Na stupnici od 1 do 5, je 1 nejměkčí a 5 nejtvrdší matrací. Ve výběru správné tuhosti Vám může pomoci také následující formulace pocitů tuhosti:

tuhost pocit tuhosti
1 velmi měkká
2 měkká
3 středně tuhá
4 tvrdá
5 velmi tvrdá
3 (středně tuhá)
Nosnost na osobu 130 kg
Snímatelný potah ano
Praní 30°C
Výška matrace 17 cm
Výška jádra 15 cm
Potah 100% bavlna bavlna
Možnost atypických rozměrů ano
Záruka 5 let

Doporučení

Pro koho je matrace vhodná:
Muž Muži obecně preferují středně tuhé a tužší matrace (tuhost 3 a vyšší). Ve vyšším věku je pak pro patřičné pohodlí doporučováno volit matrace s tuhostí o něco nižší, pro dostatečnou oporu optimálně z líné pěny.
Žena Ženy obecně preferují matrace měkčí až středně tuhé (tuhost 3 a méně). Pro dostatečný komfort je doporučováno volit matrace z líné pěny, které poskytují optimální kombinaci pohodlí (měkkosti) a potřebné opory.

Tuto matraci je vhodné uložit na: Nejen matrace ale také její uložení ovlivňuje kvalitu Vašeho spánku. Správnou volbou způsobu uložení zajistíte dlouhou životnost a hygienu matrace.
  • Statický rošt Laťový, lamelový nebo segmentový. Poskytuje kvalitní podklad matrace bez možnosti polohování. Důležitým parametrem je tuhost lamel nebo segmentů.
  • Polohovací rošt Poskytuje maximální pohodlí s možností různých stupňů polohování – záda, nohy, celek. Rošty jsou polohovatelné manuální nebo motorové.

Tato matrace napomáhá předcházet: Matrace z líné pěny napomáhá předcházet některým zdravotním problémům.
Bolestem bederní a krční páteře Líná pěna s antidekubitním efektem zajišťuje anatomicky správnou polohu a umožňuje potřebné uvolnění a relaxaci svalstva pohybového aparátu.
Bolestem kloubů Antidekubitní efekt matrací z líné pěny umožňuje potřebné uvolnění kloubů a vazů během spánku.
Neklidnému spaní Líná pěna stabilizuje tělo v optimální poloze a eliminuje převalování a otáčení během noci.
Oběhovým problémům Materiál matrace nevytváří protitlak a umožňuje bezproblémovou cirkulaci, kdy dochází k lepšímu prokrvení a tím pádem lepší relaxaci svalstva.

Výrobce

ProSpánek

Popis

Matrace Mind Memory Light je odpovědí na Vaše neklidné spaní a bolavá záda. Umožní Vám relaxovat a plnohodnotně využít čas odpočinku a regenerace.

Tato matrace je zhotovena ze dvou druhů kvalitních polyuretanových pěn. Jádro matrace tvoří studená (pružná) pěna se zvýšenou tuhostí, která zajišťuje potřebnou oporu a zároveň vzdušnost. Ložná plocha je tvořena tzv. línou (visko-elastickou) pěnou, která vyniká svými ortopedickými vlastnostmi. Adaptabilní líná pěna dokonale kopíruje tvar vašeho těla v jakékoliv pozici a nevytváří protitlak a je tak vhodná pro osoby citlivé na otlačeniny. Díky rovnoměrnému rozložení váhy pozitivně působí na krevní oběh, umožňuje lepší prokrvení a tím pádem lepší relaxaci svalstva a pohybového aparátu a umocňuje pocit odpočinku během spánku.

Matrace je navíc vybavena antialergickým potahem ze 100% bavlny, který je pro vyšší komfort prošitý tvarovaným dutým vláknem. Ten umožňuje rychlý odvod potu a udržuje tak příznivé mikroklima v lůžku. Pro vyšší hygienu lůžka a snazší údržbu je potah matrace Mind Memory Light snímatelný a pratelný.

Probouzejte se svěží!


Zeptejte se na cokoliv…

zadaný email nebude u otázky zobrazen
Sem napište svou otázku.

Janetta Konečná, 9. 9. 2013 13:21

Dobrý den, již rok mám matraci Mind Memory (M10). Jsem velmi spokojena, jen jedna otázka: Je jedno na které straně matrace spím? Zdá se mi, že jedna strana je méně tvrdá. A prosila bych nějaké info o údržbě matrací. Děkuji


9. 9. 2013 15:32

Dobrý den,

matrace je tvořena studenou a línou pěnou. Doporučili bychom Vám užívat matraci s línou pěnou, která zajišťuje výborné ortopedické vlastnosti (měkčí strana matrace). Speciální údržba není nutná. Matrace má v případě znečištění snímatelný potah. Doporučili bychom Vám jednou za půl roku matraci z postele vyjmout a nechat provětrat.

S pozdravem ProSpanek Team


Jana Havránková, 2. 9. 2013 16:22

Dobrý den, ráda bych si koupila s manželem matraci a rošt na postel a chtěla jsem se vás zeptat, jakou byste mi doporučili. Moje váha je 60 kg a manžel má 86 kg. Trpím bolestmi zad.
Předem Vám děkuji za odpověď
S pozdravem


3. 9. 2013 10:08

Dobrý den,

matraci Mind Memory Light Vám můžeme doporučili. Matrace je zhotovena z líné pěny, která vyniká výbornými ortopedickými vlastnostmi, přizpůsobuje se anatomii těla a nevytváří protitlak na tělo, čímž celkově zlepšuje kvalitu spánku.
Matraci bychom Vám doporučili uložit na lamelový rošt:

S pozdravem ProSpanek Team


Tereza S., 26. 8. 2013 17:37

Dobrý den, pročítám tu otázky a někde se najdu někde ne, chtěla bych poradit ohledně matrace pro mě a pro manžela, jelikož máme v podnájmu vestavěnou postel ještě původní s plnou deskou + atypické rozměry a tj. 85*195 jakou matraci by jste nám doporučili když : trpíme bolestmi zad hlavně při delším spánku a vstávání, oba máme nadváhu, nyní vlastníme matraci ze studené pěny+kokosové vrstvy+polyuretanové pěny z Jysku a absolutně nám nevyhovují (matrace máme cca rok a půl a každé ráno se proleží) pamětové pěny se bojím ale když tu čtu že je vynikající na oporu těla tak nevím nevím :-) děkuji moc za info..


29. 8. 2013 10:10

Dobrý den,

vzhledem k Vaši zdravotním problémům bychom Vám doporučili matraci z líné (paměťové pěny), kterou je vhodné uložit na rošt. V případě, že matrace bude uložena na desce, doporučili bychom Vám do desky vyvrtat několik otvorů, aby docházelo k dobré cirkulaci vzduchu a tím k provzdušnění matrace.
Z naší nabídky matrací Vám můžeme doporučit:

S pozdravem ProSpanek Team


Andrea, 30. 7. 2013 10:05

Dobrý den.
Můžete mi prosím poradit, který typ matrace je vhodnější pro umístění přímo na dřevěnou (prkennou) podlahu s ohledem na udržení provětrávání matrací (jsem alergik)? Děkuji


31. 7. 2013 09:10

Dobrý den,

pro uložení přímo na podlahu nebo na pevnou desku jsou nejvodnější matrace ze studené pěny. Tento materiál je charakteristický velkými póry, které zajišťují dobré provzdušnění matrace, odvod tepla a vlhkosti. Studená pěna je pro alergicky ideální, zamezuje vzniku a rozvoji roztočů a bakterií.

Z naší nabídky bych Vám doporučila např. matraci Revital (jedna strana matrace je měkká, druhá středně tuhá) nebo matraci Energy (jedna strana středně tuhá a druhá tvrdší).

S pozdravem ProSpanek Team


Andrea Kunová, 25. 6. 2013 23:23

Dobrý den, nejsme odborníci a tak prosíme o radu... Je matrace Mind Memory vhodná i pro 3leté dítě (cca 15 kg)? Je nebo není zónová (zóny totiž nechceme)?
Která matrace z Vaší nabídky by byla ještě vhodná pro 3leté dítě? Matrace Energy se nám zdá příliš tvrdá, měli jsme v plánu koupit matraci s tuhostí 2-3. Tvrdší matrace, vzhedem k jeho nízké váze, totiž téměř vůbec nezatíží... Děkuji za radu.


28. 6. 2013 10:06

Dobrý den,

matraci Energy bychom Vám pro dítě doporučili. Matrace je zhotovena ze studené pěny, je středně tuhá až tužší a má snímatelný potah. Pro děti jsou vhodnější tužší matrace, které zajistí potřebnou oporu.

S pozdravem ProSpanek Team


Kateřina, 25. 6. 2013 12:16

Dobrý den, uvažuji o nákupu nové matrace pro mě (85kg) a přítele (96kg) kvůli vzdušnosti jsem uvažovala o taštičkové matraci. Chtěla bych spíš něco středně tvrdého. Já mám trochu problémy se zády - krční a bederní páteř. Myslíte, že je můj výběr dobrý? nebo co byste mi doporučili. děkuji Kateřina


28. 6. 2013 09:59

Dobrý den,

matraci Mind Memory bychom Vám určitě doporučili. Matrace je zhotovena z kombinace studené a líné pěny. Studená pěna má velké póry, díky kterým dochází k dobré provzdušněnosti. Líná pěna vyniká výbornými ortopedickými vlastnostmi, dokáže se přizpůsobit anatomii těla a nevytváří protitlak na tělo.

S pozdravem ProSpanek Team


Lucie Hořínková, 11. 5. 2013 14:57

Dobrý den, vybírám matraci pro celou rodinu. Já s manželem chceme oddělené matrace, já spím na boku a vážím 58kg, manžel cca 90kg a tak nějak všelijak.Oba nás bolí záda. Pro dceru 110cm, 18kg taky chceme novou matraci vše bude na pevném laťkovém roště.Z pestré nabídky se nedokážeme rozhodnou a preferovat línou, studenou pěnu fakt netuším......


13. 5. 2013 10:59

Dobrý den,

pro Vás a manžela bychom Vám doporučili matrace z líné pěny s dvojí tuhostí (tzv. partnerské). Líná (paměťová) pěna má výborné ortopedické vlastnosti a dokáže se přizpůsobit anatomii těla. Výhodou matrací s dvojí tuhostí je, že si každý z partnerů může zvolit tuhost matrace, která mu bude lépe vyhovovat.
Z naší nabídky matrací Vám můžeme doporučit:

Pro dceru bychom Vám doporučili matraci ze studené pěny, středně tuhou až tužší, bez anatomických zón. S pozdravem ProSpanek Team


Lukáš Matický, 26. 4. 2013 10:13

Dobrý den,

mám záujem o zakúpenie madrace MIND MEMORY v rozmere 160 x 200 cm.

Rád by som sa spýtal v akom balení by nám túto madrac doručil kuriér recp. či sa madrac dodáva kompaktne zrolovaná a ak áno tak aké má rolka približné rozmery.


26. 4. 2013 11:05

Dobrý den,

matrace Mind Memory je dodávána vakuově zabalená. Rozměr balíku je 50 x 160 cm (šířka x výška).

S pozdravem ProSpanek Team


Ladislav Slavík, 3. 11. 2012 14:33

Dobrý den, mám 46 let a vážím 115 kg. Díky svému fyzicky náročnému povolání trpím bolestmi zad a kloubů. Nyní spím na latexové matraci v kombinaci s lamelovým polohovacím roštem. Díky svým problémům se zády uvažuji o změně matrace, a byl bych Vám vděčen za radu.


4. 11. 2012 17:05

Dobrý den,

vzhledem k Vašim zdravotním problémům bychom Vám doporučili matraci Mind Memory. Matrace je z líné pěny a má střední tuhost. Líná pěna má výborné ortopedické vlastnosti a dokáže se přizpůsobit anatomii těla.


S pozdravem ProSpanek Team 


Terka, 11. 5. 2012 17:51

Dobrý den, je matrace tuhost 3 hodně tvrdá? A ještě zda nevadí když tuto matraci dám na svojí postel kde je vestavena matrace. Zda jí třeba nepoškodím nějajk a bude plnit vše jak má děkuju Terka


14. 5. 2012 10:39

Dobrý den,

matrace č.3 je středně tvrdá matrace. Matraci Mind Memory bychom Vám doporučili uložit na laťkový rošt. Pokud matrace bude uložena na pevném podkladu nebude docházek k dobrému odvětrávání a matrace nebude plnit svou funkci.

S pozdravem

ProSpanek Team


Terka, 11. 5. 2012 17:30

Dobrý den, je matrace tuhost 3 hodně tvrdá? A ještě zda nevadí když tuto matraci dám na svojí postel kde je vestavena matrace. Zda jí třeba nepoškodím nějajk a bude plnit vše jak má děkuju Terka


14. 5. 2012 10:38

Dobrý den,

matrace č.3 je středně tvrdá matrace. Matraci Mind Memory bychom Vám doporučili uložit na laťkový rošt. Pokud matrace bude uložena na pevném podkladu nebude docházek k dobrému odvětrávání a matrace nebude plnit svou funkci.

S pozdravem

ProSpanek Team


Alena , 29. 10. 2011 17:53

Dobrý den,myslíte, že jsem vybrala dobře, když pomýšlím zakoupit matraci Mind Memory a k tomu rošt Flex Static? Je to na trochu atypickou postel 80x190, do "hostovského" pokojíku, kde občas spí můj bratr (85kg), občas kamarádky (60 až 90kg), teď tam bude přespávat častěji moje vnučka (dítě superlehké, 12kg, ale to se doufejme bude zvedat -myslím váhu:-)). Takže vlastně by postel měla posloužit nejrůzněji. Určitě bych k tomu potřebovala ochranný obal (pití kakajíček a mlíček v posteli bohužel u nás není zakázáno, rovněž jiné "nehody" se zatím mohou přihodit. Jestli vám výběr nepřipadá vhodný, poraďte mi prosím, ve střední cenové relaci.
Děkuji, Alena


ProSpanek, 1. 11. 2011 11:15

Hezký den,
myslím, že výběr matrace i roštu je vyhovující, oba výrobky patří mezi "univerzální" a jsou vhodné pro širokou škálu uživatelů - jak pro dospělé tak pro děti.
Co se týká chráničů matrace můžeme Vám z naší nabídky doporučit tyto:

  • Klinitex
  • Klinipur
  • TB-1
Všechny tyto chrániče naleznete v našem eshopu v sekci Matrace/Matracové doplňky.

S pozdravem ProSpanek Team

Napiště svoji recenzi k tomuto produktu

zadaný email nebude u otázky zobrazen
pro hodnocení klikněte
Sem napište celkové shrnutí Vašeho dojmu a výsledného hodnocení produktu.
Klady a zápory uvádějte každý bod na samostatný řádek.
Pokud Vás nic nenapadá, nechte pole prázdné.

Lu, 6. 2. 2014

Zatím vše funguje, bezproblémová dodávka atypického rozměru, dodávka bez problémů.

Senior ve věku 83 let hodnotí matraci jako vyhovující, zatím používání bez problémů. Uvidíme, zda v průběhu času se zlepší zdravotní stav - problémy s klouby a páteří. Pro rozhodování o koupi rozhodoval výběr dle nastavitelných kritérií, hodnocení v recenzích a telefonní konzultace.

Zatím žádné negativní zkušenosti.

Pro 253 lidí z 518 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE