Lord - sendvičová matrace ze studené pěny

Technické parametry

Materiál Také HR nebo PUR pěna je elastická pěna, která v závislosti na profilaci a tuhosti poskytuje oporu na matraci. Díky své vysoké pórovitosti zajišťuje vynikající vzdušnost a odvod vlhkosti. studená pěna
Tuhost Na stupnici od 1 do 5, je 1 nejměkčí a 5 nejtvrdší matrací. Ve výběru správné tuhosti Vám může pomoci také následující formulace pocitů tuhosti:

tuhost pocit tuhosti
1 velmi měkká
2 měkká
3 středně tuhá
4 tvrdá
5 velmi tvrdá
3 (středně tuhá)
4 (tvrdá)
Nosnost na osobu 125 kg
Snímatelný potah Potah je lehce snímatelný a dělitelný na dvě samostatné poloviny, které tak lze snadno prát zvlášť i v menší pračce. ano
Praní 60°C
Výška matrace 20 cm
Potah 100% Polyester s lesklým designovým logem relaxtic. Potah je prošívaný dutým vláknem (duté silanizované rouno) a podšitý vrstvou jemné textilie pro snadné snímání a nandávání. polyester
Možnost atypických rozměrů ano
Záruka 3 roky

Doporučení

Pro koho je matrace vhodná:
Muž Muži obecně preferují středně tuhé a tužší matrace (tuhost 3 a vyšší). Ve vyšším věku je pak pro patřičné pohodlí doporučováno volit matrace s tuhostí o něco nižší, pro dostatečnou oporu optimálně z líné pěny.
Žena Ženy obecně preferují matrace měkčí až středně tuhé (tuhost 3 a méně). Pro dostatečný komfort je doporučováno volit matrace z líné pěny, které poskytují optimální kombinaci pohodlí (měkkosti) a potřebné opory.
Dítě Pro dospívající děti do výšky 160 cm je doporučováno volit matrace vyšší tuhosti (4) ze studené pěny bez zónování (to je navrženo na dospělého člověka), poskytující dostatečnou oporu a tuhost pro správný vývoj pohybového aparátu.

Tuto matraci je vhodné uložit na: Nejen matrace ale také její uložení ovlivňuje kvalitu Vašeho spánku. Správnou volbou způsobu uložení zajistíte dlouhou životnost a hygienu matrace.
  • Pevnou desku Pevná deska nebo podlaha je základním typem uložení matrace. Přes svou cenovou nenáročnost však neumožňuje dobrou cirkulaci vzduchu a provětrání matrace.
  • Statický rošt Laťový, lamelový nebo segmentový. Poskytuje kvalitní podklad matrace bez možnosti polohování. Důležitým parametrem je tuhost lamel nebo segmentů.
  • Polohovací rošt Poskytuje maximální pohodlí s možností různých stupňů polohování – záda, nohy, celek. Rošty jsou polohovatelné manuální nebo motorové.

Tato matrace napomáhá předcházet: Matrace ze studené pěny napomáhá předcházet některým zdravotním problémům.
Projevům alergie Použité materiály zamezují vzniku a množení roztočů a alergenů v jádru matrace, která si tak zachová vysokou hygienu lůžka.
Nadměrnému pocení v lůžku Zvýšená pórovitost materiálu jádra napomáhá odvětrávat vlhkost a účinně odvádí pot během spánku.
Tato matrace je vhodná pro spánek: Na všech matracích je možné spát v libovolné poloze, díky úpravám potahu nebo jádra jsou však některé matrace vhodnější například pro spánek na boku.
Na boku
Na zádech

Výrobce

ProSpánek

Popis

Matrace Lord nabízí na výběr z úpravy ložné plochy i tuhosti a je tak komplexním řešením dostupného královského spánku v kolekci Aristo. Jádro matrace Lord je vyrobeno z nové generace studených pěn Flexifoam.

Milovníkům tvrdšího poležení nabízí tuhou stranu (červeno-žlutá) s rovnou úpravou ložné plochy Classic, která je vhodná také pro děti a dorost. Rovná profilace a vyšší tuhost zajistí potřebné ortopedické vlastnosti.

Měkčí strana (oranžovo žlutá) nabízí ložnou plochu Wellness s jemnou masážní 7-zónovou vlnkou, která masíruje svalstvo v oblasti beder, páteře a krční páteře. Tuto stranu ocení díky uvedeným vlastnostem především ženy.

Ramenní kolébky napomáhají správnému rozložení váhy na matraci a zajišťují tak správnou polohu páteře po celou noc, bez ohledu na to, jakou stranu (Classic/Wellness) si vyberete. Vynikající ortopedické vlastnosti a pohodlí zaručí také komfortní výška 20cm.

Pro zajištění vysokého hygienického standardu je matrace opatřena moderním vzdušným potahem s klimatizační vrstvou dutého vlákna pratelným na 60°C, který je pro snazší praní v domácích podmínkách dělitelný na dvě samostatné poloviny.

• Strana hard tuhost 4 (z 5) – červeno-žlutá, rovná ložná plocha CLASSIC
• Strana soft tuhost 3 (z 5) – oranžovo-žlutá, jemná 7-zónová masážní vlnka WELLNESS
• Potah: snímatelný (na dva díly), pratelný na 60°C, moderní,vdušný prošev CNC.


Zeptejte se na cokoliv…

zadaný email nebude u otázky zobrazen
Sem napište svou otázku.

Annamária Kupcová, 12. 2. 2017 11:18

Dobry den,

jaka je prosim objemova hmotnost matrace ze studene peny Lord, Don Giovani a Duo.

Dekuji, s pranim hezkého dne,
Kupcová


ProSpanek, 13. 2. 2017 10:08

Dobrý den paní Kupcová,

děkujeme za Váš dotaz. Objemová hmotnost (hustota) studené pěny, ze které je zhotoveno jádro matrace Lord, Don Giovani a Duo je 28kg/m3.

S pozdravem

Jana Hloušová

e-shop ProSpánek.cz


Andrea, 3. 11. 2016 03:00

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat na tvrdost matraci LORD a DON GIOVANI přečetla jsem si, že obě máji tvrdost 3 a 4 ale zajímalo by mě jestli nevíte, která z nich je třeba pocitově tvrdší? Hledám vážně tvrdou matraci :-) Děkuji za odpověď


ProSpanek, 3. 11. 2016 14:17

Pěkný den paní Andreo,

oba typy matrací mají velmi podobnou tuhost. Z naší nabídky tuhých matrací vám mohu doporučit:

S pozdravem a přáním příjemného dne

Jana Hloušová

e-shop ProSpánek.cz


Hlavica, 12. 6. 2016 15:14

Dobrý den,
vybírám 2 matrace, středně tuhé až tužší. Preferovaný materiál HR pěna 5040. Nikde jsem nenašel podrobnější popis pěn, minimálně jejich hustotu. Děkuji za odpověď

S pozdravem Hlavica


ProSpanek, 12. 6. 2016 20:30

Dobrý den,

těší nás váš zájem o naše produkty. Dle vašeho požadavku tužší matrace jste vybral vhodný typ. Matrace Lord nabízí volbu dvou tuhostí - jedna strana matrace je středně tuhá a druhá tužší, čímž se minimalizuje riziko špatné volby tuhosti matrace. Hustota studené pěny je 28 kg/m3.

Pokud budete mít další dotazy, neváhejte se na mě obrátit.

S pozdravem a přáním příjemného dne

Jana Hloušová

e-shop ProSpanek.cz


Anna Boušková, 12. 5. 2016 09:27

Dobrý den,
prosím o informaci, zda je možné matraci někde vidět a vyzkoušet. Mohli byste mi sdělit, kolik by stála doprava, případně, zda bychom si matraci mohli odvézt sami a odkud.
Děkuji.
Anna Boušková.


ProSpanek, 13. 5. 2016 11:16

Vážená paní Boušková,

těší nás váš zájem o naše produkty. Matraci Lord nabízíme pouze na eshopu. Na našich prodejnách si můžete vyzkoušet matrace od výrobce PerDormire a TEMPUR a zboží si osobně vyzvednout. Cena dopravy je 300,-Kč. Při nákupu nad 4000,-Kč zajišťujeme dodání na adresu zákazníka zdarma.

Pokud budete mít další dotazy, můžete se na mě obrátit.

S pozdravem a přáním příjemného dne

Jana Hloušová

e-shop ProSpánek.cz


Martina B., 1. 3. 2016 10:10

Dobrý den, ráda bych koupila matrace svým dcerám 10 a 13 let (jejich váha cca 40 kg).Je vhodnější tato matrace Lord nebo Don Giovani (případně jiná)?Dále bych se ráda zeptala, pokud bych objednala matraci Lord 1ks 90x200 a 1ks Lord 140x200 NEBO Don Giovani 90x200 a 140x200, jaká by byla cena dopravy za tyto dvě matrace na Prahu západ - Kralupsko?Jak jsou matrace baleny? moc děkuji


ProSpanek, 4. 3. 2016 12:52

Pěkný den,

děkujeme za zájem o naše produkty. Oba typy matrací jsou vhodné pro děti ve věku 10 a 13 let. Hlavní rozdíl je především ve výšce matrace (Lord 20 cm, Don Giovani 17 cm). Doprava je po celé ČR při nákupu nad 4000,-Kč zdarma. Matrace jsou zabaleny v igelitovém obalu a nejsou vakuově balené (srolované).

Pokud budete mít další dotazy, ráda vám je zodpovím.

S pozdravem a přáním pěkného dne

jana Hloušová

e-shop ProSpanek.cz


Ch., 19. 10. 2015 18:51

Dobrý den,
je matrace vhodná jako partnerská? Ve velikosti 160x200 se skládá z jednoho nebo dvou samostatných dílů?
Děkuji za odpověď.


ProSpanek, 20. 10. 2015 12:06

Dobrý den,

matrace je vhodná jako partnerská avšak ne v rozměru 160x200 cm. Názvosloví partnerská spočívá v tom, že každý si otočí matraci na tuhost jakou potřebuje, to by však v rozměru 160x200 cm nešlo. Ve Vašem případě bych doporučila rozměr 80x200 cm. 

Matrace v rozměru 160x200 cm je lepená a skládá se z více samostatných dílů.

S pozdravem

Jana Hloušová

e-shop ProSpanek.cz


VERONIKA Sourkova, 30. 3. 2015 17:06

Dobry den, je matrace Lord vhodna i pro deti od cca 2 let nebo si mam vybrat jiny typ? Dekuji


ProSpanek, 3. 4. 2015 14:13

Dobrý den,

matrace Lord je vhodná pro děti. Je zhotovena ze studené pěny střední a vyšší tuhosti (každou stranu má jinak tuhou). Pro děti bych doporučila stranu růžovou, která je bez anatomických zón. Druhá strana matrace (oranžová) obsahuje anatomické zóny, které jsou pro dítě nevyhovující (jsou navrženy pro dospělou osobu).

S pozdravem

Jana Hloušová

e-shop ProSpanek.cz


Věra Pospíšilová, 4. 11. 2014 22:31

Kolik by stály 2 matrace Lord,rozměr 85x192cm?Děkuji.


ProSpanek, 7. 11. 2014 16:26

Dobrý den,

 

cena matrace Lord v rozměru 85 x 192 cm je 3487,-Kč. Doba dodání je 20 pracovních dnů.

 

S pozdravem

 

Jana Hloušová

Napiště svoji recenzi k tomuto produktu

zadaný email nebude u otázky zobrazen
pro hodnocení klikněte
Sem napište celkové shrnutí Vašeho dojmu a výsledného hodnocení produktu.
Klady a zápory uvádějte každý bod na samostatný řádek.
Pokud Vás nic nenapadá, nechte pole prázdné.

Milan Černoch, 1. 8. 2014

Pro 441 lidí z 829 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE

Eva Merclová, 27. 4. 2014

Pro 392 lidí z 747 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE

Jarmila Černá, 2. 2. 2015

Matrace naprosto skvělé, krásně se spí.

Výška 20 cm u matrace - perfektní.

o žádných nevím

Pro 116 lidí z 219 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE

Josef Liška, 7. 1. 2015

Vypadá dobře,zatím jsem spokojen.

Kvalita za rozumnou cenu.

Pro 111 lidí z 264 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE

Radek Bartošík, 5. 9. 2015

Matrace naprosto splňuje všechny očekávání. Za tyhle peníze dobrá volba.

Pro 10 lidí z 17 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE

Lenka Holubová, 6. 2. 2016

Zatím nejlepší matrace, na které jsem kdy spala!

Výška 20 cm

Pro 7 lidí z 12 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE

Eva D, 18. 10. 2015

skvela matrace! doporucuji!

Pro 7 lidí z 21 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE

Dušan Málek, 16. 9. 2016

ok

Pro 3 lidí z 5 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE

Veronika Figielová, 17. 5. 2016

super, pohodlná, dostatečně podepře

Pro 3 lidí z 5 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE

Dušan Bouška, 1. 10. 2016

Zajímal jsem se o tvrdou matraci. Na internetových stránkách jsem si vybral matraci Lord, s uváděnou tvrdostí 3 z jedné a 4 z druhé strany. Na vyzkoušení tvrdosti mi v obchodě mi nabídli matraci Confort Roses s "papírově" obdobnými parametry tvrdosti - vše v pořádku, matrace vyhovovala. Matrace Lord je však o hodně měkčí, stupeň tvrdosti 4 je u obou matrací velice rozdílný. Matraci Lord bych nekoupil. Škoda, že v obchodech není možné vyzkoušet matraci, kterou kupujete. Na tvrzení prodavačů se nedá spolehnout.

Neodpovídá tvrdost matrace, stupeň 4 by měl být jako karimatka, to u matrace Lord zdaleka není.

Pro 2 lidí z 3 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE

Hana Vymětalíková, 16. 9. 2016

velmi pohodlné a příjemné na spaní

Pro 2 lidí z 4 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE

Anna, 29. 11. 2016

První dojmy: matrace je tvrdá tak jak jsem chtěla zatím vypadá velmi kvalitně ale až čas ukáže zda se nebude prolehat. Doufám, že vydrží dlouho!

jedna strana bez zon tvrdší

druhá o něco mekčí se zonámi

výška 20cm

zatím nic až čas ukáže

Pro 1 lidí z 2 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE

Libor Hladík, 17. 9. 2016

výborné

cena, výběr

žádost o hodnocení produktu přišla cca po půl roce :-)

Pro 1 lidí z 2 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE

Tomáš Čekal, 18. 7. 2016

velmi dobrý

Pro 1 lidí z 3 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE