Essence - sendvičová matrace z líné pěny

Technické parametry

Materiál Také visko nebo „líná“ pěna se vyznačuje schopností měnit svou tuhost v závislosti na tlaku. Díky tomu se dokonale přizpůsobuje křivkám těla a poskytuje vynikající ortopedickou oporu. paměťová pěna
Tuhost Na stupnici od 1 do 5, je 1 nejměkčí a 5 nejtvrdší matrací. Ve výběru správné tuhosti Vám může pomoci také následující formulace pocitů tuhosti:

tuhost pocit tuhosti
1 velmi měkká
2 měkká
3 středně tuhá
4 tvrdá
5 velmi tvrdá
4 (tvrdá)
Nosnost na osobu 150 kg
Snímatelný potah ano
Praní 30 °C
Výška matrace 22 cm
Doplňková úprava potahu 2 cm líné pěny všité do potahu zvyšuje komfortnost matrace líná pěna
Možnost atypických rozměrů ano
Záruka 2 roky na potah, 6 let na jádro

Doporučení

Pro koho je matrace vhodná:
Muž Muži obecně preferují středně tuhé a tužší matrace (tuhost 3 a vyšší). Ve vyšším věku je pak pro patřičné pohodlí doporučováno volit matrace s tuhostí o něco nižší, pro dostatečnou oporu optimálně z líné pěny.
Žena Ženy obecně preferují matrace měkčí až středně tuhé (tuhost 3 a méně). Pro dostatečný komfort je doporučováno volit matrace z líné pěny, které poskytují optimální kombinaci pohodlí (měkkosti) a potřebné opory.

Tuto matraci je vhodné uložit na: Nejen matrace ale také její uložení ovlivňuje kvalitu Vašeho spánku. Správnou volbou způsobu uložení zajistíte dlouhou životnost a hygienu matrace.
  • Statický rošt Laťový, lamelový nebo segmentový. Poskytuje kvalitní podklad matrace bez možnosti polohování. Důležitým parametrem je tuhost lamel nebo segmentů.
  • Polohovací rošt Poskytuje maximální pohodlí s možností různých stupňů polohování – záda, nohy, celek. Rošty jsou polohovatelné manuální nebo motorové.

Tato matrace napomáhá předcházet: Matrace z líné pěny napomáhá předcházet některým zdravotním problémům.
Bolestem bederní a krční páteře Líná pěna s antidekubitním efektem zajišťuje anatomicky správnou polohu a umožňuje potřebné uvolnění a relaxaci svalstva pohybového aparátu.
Bolestem kloubů Antidekubitní efekt matrací z líné pěny umožňuje potřebné uvolnění kloubů a vazů během spánku.
Neklidnému spaní Líná pěna stabilizuje tělo v optimální poloze a eliminuje převalování a otáčení během noci.
Oběhovým problémům Materiál matrace nevytváří protitlak a umožňuje bezproblémovou cirkulaci, kdy dochází k lepšímu prokrvení a tím pádem lepší relaxaci svalstva.
Tato matrace je vhodná pro spánek: Na všech matracích je možné spát v libovolné poloze, díky úpravám potahu nebo jádra jsou však některé matrace vhodnější například pro spánek na boku.
Na boku
Na zádech

Výrobce

PerDormire

Popis

Jedinečným poznávacím znakem matrace PerDormire Essence je potah Bayscent Aromatherapy charakteristický svěží vůní uvolňovanou z mikrokapslí po dotyku s tělem. Bayscent neutralizér chrání látku proti zápachům a udržuje její originální aromatickou stálost, vzhled a prodyšnost. Potah je alergicky neutrální a jsou v něm všité 2 cm líné pěny pro Vaše pohodlí.

Jádro matrace Essence je tvořené ze dvou různých pěn. První vrstva ze 6 cm paměťové pěny je o něco tužší, za to se více přizpůsobuje křivkám Vašeho těla. 12cm vrstva studené pěny Vám zaručí potřebnou oporu s odlišnou tuhostí. Vyberte si sami, která Vám vyhovuje lépe.pěny pro Vaše pohodlí.

Matraci nedoporučujeme otáčet.


Zeptejte se na cokoliv…

zadaný email nebude u otázky zobrazen
Sem napište svou otázku.

Julie Soldánová, 11. 8. 2017 17:20

Dobrý den ,Zakoupila jsem si matraci Per Dormire -Essence ve vaší prodejně v Prostějově 17.7 2017.U Tesca u Arkády .Moje matrace již byla nevyhovující .před půl rokem jsem chodila na prty (obstřiky pod CT již podruhé ,Poprve před několika lety.Mám 5cm vyhřezlou plotýnku (zatím nelze operovat)Ráda bych věděla,zda mám ještě naději že mě přestanou bolet záda...Prodejnu jsem objevila náhodou jak jsem šla kolem.Madračku mi doporučila paní v prodejně ,ujišťovala mě že je to to nejlepší co mohu pro sebe udělat ..Mezitím jsme to s manželem ještě řešily vrchnímy matracemi z Ysku,(musely jsme je vrátit byly velmi nevyhovující ,proto jsem se rozhodla ke koupi téhle matrace i přes to ,že byla pro mě finančně náročná .Bohužel jsem zjistila až po té co jsem si matraci koupila ,že máte intrnetové stránky na které mě paní neupozornila , ,kde jsem zjistila že se dají matrace vyměnit .Ikdyž si myslím ,že je matrace perfektní( i po vyzkoušení na prodejně ) Pořád ještě vztávám s bolestí zad ,a cítím takové napětí svalů ,Neobejdu se ještě na noc bez prášků od bolesti ,Prosím o radu ,myslíte si že bych si mohla na matraci ještě zvyknout? do budoucna bych ještě chtěla pořídit manželivi .Děkuji za odpověď Soldánová Julie


ProSpanek, 14. 8. 2017 16:27

Dobrý den paní Soldánová,

těší nás, že jste si na prodejně ProSpánek vybrala matraci.

Matrace Essence patří mezi naše nejlepší matrace, které v nabídce máme.

Matrace má v jádru 6 cm líné pěny a 2 cm líné pěny v potahu, což dohromady dává 8 cm líné pěny a tímto je velice vhodná pro zákazníky, kteří trpí bolestmi zad a mají různé problémy s pohybovým ústrojím.

Je nám opravdu líto, že se Váš zdravotní problém nelepší.

Matrace není zdravotní prostředek a ani nefunguje jako fyzioterapie, nechceme Vám lhát, že Vás matrace těchto problémů s určitostí zbaví, ale určitě Vaše problémy zmírní a zkvalitní Váš spánek.

Vybrala jste si opravdu velice dobře, víme od zákazníků, že na tyto problémy, které máte opravdu pomáhá.

Když vyměníte matraci, je potřeba si na novou matraci zvyknout, což může pár týdnů trvat.

S pozdravem a přáním krásného dne

Monika Macková

Zákaznický servis ProSpánek


Jana Nováková, 2. 11. 2016 20:59

Dobrý den,
můžete prosím upřesnit objemovou hmotnost matrace Essence?
Děkuji.


ProSpanek, 3. 11. 2016 13:44

Dobrý den paní Nováková,

matrace Essence má jádro zhotoveno ze studené pěny o hustotě 28kg/m3 a z líné pěny o hustotě 55kg/m3.

S pozdravem a přáním příjemného dne

Jana Hloušová

e-shop ProSpánek.cz


Pavel, 30. 5. 2016 08:31

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda nemá matrace ještě nějaké jiné označení, než Essence. Nepodařilo se mi tuto matraci najít na stránkách výrobce ani nikde jinde.

Děkuji za odpověď.


ProSpanek, 30. 5. 2016 20:19

Dobrý den,
děkujeme za zájem o naše produkty. Jedná se o matraci, která je navržena pouze pro naši kolekci. Standardně tento typ výrobce v nabídce nemá.
Pokud budete mít další dotazy, neváhejte se na nás obrátit.
S pozdravem a přáním pěkného dne
Jana Hloušová
e-shop ProSpanek.cz


Honza, 4. 3. 2015 13:56

Dobrý den, jaká chemikálie se prosím skrývá v mikrokapslích (Po čem voní)?


ProSpanek, 12. 3. 2015 14:09

Dobrý den,

matrace Essence obsahuje mikrokapsle se svěží vůní.

S pozdravem

Jana Hloušová

e-shop ProSpanek.cz

Napiště svoji recenzi k tomuto produktu

zadaný email nebude u otázky zobrazen
pro hodnocení klikněte
Sem napište celkové shrnutí Vašeho dojmu a výsledného hodnocení produktu.
Klady a zápory uvádějte každý bod na samostatný řádek.
Pokud Vás nic nenapadá, nechte pole prázdné.

Josef Schovánek, 7. 1. 2015

Po měsíci užívání je prostě výborná.

Pro 158 lidí z 309 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE

Tomas Fuk, 7. 12. 2015

Nikdy vice. Zada me boli vic a vic, rozdilne vysky matraci po otoceni, nemuze mezi nami spat male dite.

Zadne

Pro 19 lidí z 35 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE

Luboš, 15. 6. 2016

Nikdy jsem se takhle nevyspal, matrace je opravdu kvalitni a paměťová pěna v kombinaci se studenou je dle mého názoru ideální kombinace. Spím především na boku, nikde mě nic netlačí, matrace se úžasně přizpůsobí linii těla a krásně jemně voní. Potah je velmi kvalitní. Nelituji investice, která zase tak malá není, když kupujete 2ks.

Pro 6 lidí z 7 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE