Coolmax King - matrace dvojí tuhosti

Technické parametry

Materiál Také HR nebo PUR pěna je elastická pěna, která v závislosti na profilaci a tuhosti poskytuje oporu na matraci. Díky své vysoké pórovitosti zajišťuje vynikající vzdušnost a odvod vlhkosti. studená pěna
Tuhost Na stupnici od 1 do 5, je 1 nejměkčí a 5 nejtvrdší matrací. Ve výběru správné tuhosti Vám může pomoci také následující formulace pocitů tuhosti:

tuhost pocit tuhosti
1 velmi měkká
2 měkká
3 středně tuhá
4 tvrdá
5 velmi tvrdá
3 (středně tuhá)
5 (velmi tvrdá)
Nosnost na osobu 150 kg
Snímatelný potah ano
Praní 30°C
Výška matrace 20 cm
Výška jádra 17 cm
Potah 84% polyester, 16% viskóza polyester
Doplňková úprava potahu 2 cm líné pěny všité do potahu zvyšuje komfortnost matrace líná pěna
Možnost atypických rozměrů ano
Záruka 2 roky na potah, 6 let na jádro

Doporučení

Pro koho je matrace vhodná:
Muž Muži obecně preferují středně tuhé a tužší matrace (tuhost 3 a vyšší). Ve vyšším věku je pak pro patřičné pohodlí doporučováno volit matrace s tuhostí o něco nižší, pro dostatečnou oporu optimálně z líné pěny.
Žena Ženy obecně preferují matrace měkčí až středně tuhé (tuhost 3 a méně). Pro dostatečný komfort je doporučováno volit matrace z líné pěny, které poskytují optimální kombinaci pohodlí (měkkosti) a potřebné opory.

Tuto matraci je vhodné uložit na: Nejen matrace ale také její uložení ovlivňuje kvalitu Vašeho spánku. Správnou volbou způsobu uložení zajistíte dlouhou životnost a hygienu matrace.
  • Pevnou desku Pevná deska nebo podlaha je základním typem uložení matrace. Přes svou cenovou nenáročnost však neumožňuje dobrou cirkulaci vzduchu a provětrání matrace.
  • Statický rošt Laťový, lamelový nebo segmentový. Poskytuje kvalitní podklad matrace bez možnosti polohování. Důležitým parametrem je tuhost lamel nebo segmentů.
  • Polohovací rošt Poskytuje maximální pohodlí s možností různých stupňů polohování – záda, nohy, celek. Rošty jsou polohovatelné manuální nebo motorové.

Tato matrace napomáhá předcházet: Matrace ze studené pěny napomáhá předcházet některým zdravotním problémům.
Bolestem bederní a krční páteře Kvalitní studená pěna je elastická a poskytuje oporu nutnou pro uvolnění bederní a krční páteře.
Projevům alergie Použité materiály zamezují vzniku a množení roztočů a alergenů v jádru matrace, která si tak zachová vysokou hygienu lůžka.
Nadměrnému pocení v lůžku Zvýšená pórovitost materiálu jádra napomáhá odvětrávat vlhkost a účinně odvádí pot během spánku.
Tato matrace je vhodná pro spánek: Na všech matracích je možné spát v libovolné poloze, díky úpravám potahu nebo jádra jsou však některé matrace vhodnější například pro spánek na boku.
Na boku
Na zádech
Na břiše

Výrobce

PerDormire

Popis

Odolná matrace s potahem Coolmax zachovává potřebnou vzdušnost, kterou zvyšuje odvětrávací lem Air Space na boku matrace.

Vzhledem k rozdílné tuhosti spodní a vrchní části jádra je možné používat matraci oboustranně, podle váhy a potřeb uživatele. Speciální prořez ložné plochy pro lepší ventilaci a rozložení váhy.

Zároveň lze otáčet i potah a tím volit nejoptimálnější z celkem čtyř tuhostí.

Váš komfort bude zajištěný také přítomností paměťové pěny všité přímo do potahu.

Matrace je doplněna o praktické držáky.

Jádro je opatřeno separačním povlakem z bavlny, který snižuje opotřebení jádra a zvyšuje životnost matrace.


Zeptejte se na cokoliv…

zadaný email nebude u otázky zobrazen
Sem napište svou otázku.

gabriela, 15. 8. 2017 15:42

dobrý den mam doma maptrace Coolmax king . Chtěla bych se zeptat jaká modrá část patrí pod nohy a která pod hlavu ? děkuji


ProSpanek, 17. 8. 2017 13:21

Dobrý den paní Sedláčková,

děkujeme, že jste si svou matraci vybrala právě u nás.

Jádro matrace je dvoutuhostní, proto je tato jedinečná matrace vhodná pro partnery, kdy každý z nich hledá matraci s odlišnou tuhostí. Díky možnosti otočit potah je možné vybrat si ze 4 různých pocitů tuhosti.

Na jedné straně patří pod hlavu ta strana, na které je přes roh matrace šerpa a pokud chcete spát na druhé straně, je potřeba nejen matraci otočit, ale i obrátit o 180 stupňů. Tímto je matrace Coolmax King specifická. Většina matrací se pouze otočí a strana, kde má být hlava a kde nohy, zůstává stejná. Tuto matraci je potřeba ještě i přetočit.

S pozdravem a přáním krásného dne 

Monika Macková

Zákaznický servis ProSpánek


Kamil, 14. 3. 2017 06:46

Dobrý den, zakoupil jsem si matraci Coolmax King. Strana potahu s línou pěnou je při dodávce na světle zelené, tedy měkčí straně matrace, čímž je dosaženo maximální měkkosti. Prosím o informaci, jak mám postupovat, jestliže chci stranu potahu s línou pěnou dát na stranu modrou, tedy tužší stranu matrace. Která varianta bude správná?
1. Rozepnu vrchní část potahu a matraci v něm překlopím jen po delší straně matrace, tzn. že hlava bude na obou různě tuhých stranách matrace jakoby proti sobě.
2. Rozepnu vrchní část potahu a matraci v něm překlopím po kratší straně matrace. Děkuji za odpověď


ProSpanek, 17. 3. 2017 13:07

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Vámi uvedená varianta č. 2 je správná.

Pokud budete mít jakékoliv další dotazy, neváhejte se na nás obrátit.

S pozdravem

Jana Hloušová

e-shop ProSpánek.cz


Vladimír, 2. 1. 2017 18:44

Dobrý den, při pohledu na boční řez matrace Coolmax King není spoj měkké a tvrdé strany osově souměrný. Žádám určit, kde při spánku je hlava a kde nohy? Děkuji za odpověď.


ProSpanek, 3. 1. 2017 15:29

Dobrý den,

podle jádra je složité vysvětlit správné uložení matrace. Nejjednodušší bude řídit se potahem, který je na jedné straně opatřen šerpou, tato strana je určená pro hlavu.

S pozdravem

Jana Hloušová

e-shop ProSpánek.cz


Alena Mrázková, 3. 3. 2016 15:28

Jak poznám , která strana matrace je měkčí a která tužší . Koupila jsem si matraci Coolmax King.


ProSpanek, 4. 3. 2016 13:06

Dobrý den paní Mrázková,

děkujeme za váš nákup a věříme, že se zakoupeným produktem budete spokojena. Světlá (zelená) strana matrace je měkčí (č.3) a modrá strana je tuhá (č.5).  Zároveň lze otáčet i potah (z jedné strany je líná pěna) a tím volit ze 4 nejoptimálnějších tuhostí.

S pozdravem a přáním krásného dne

Jana Hloušová

e-shop ProSpanek.cz

Napiště svoji recenzi k tomuto produktu

zadaný email nebude u otázky zobrazen
pro hodnocení klikněte
Sem napište celkové shrnutí Vašeho dojmu a výsledného hodnocení produktu.
Klady a zápory uvádějte každý bod na samostatný řádek.
Pokud Vás nic nenapadá, nechte pole prázdné.

Petra, 27. 12. 2017

Skvělá a pohodlná matrace. Doporučuji.

Vybrali jsme si každý jinou tvrdost.

Příjemný potah.

Pro 2 lidí z 3 byla tato recenze přínosná. Pomohla také Vám? ANO NE