zpět seznam článků

Jak na originální a útulnou vánoční výzdobu v ložnici?

Blíží se ty nejkrásnější svátky v roce a s nimi přichází doba volna a odpočinku. Tento čas lze strávit různým způsobem, nicméně neexistuje lepší místo, než odpočívat ve vlastní posteli, tedy ložnici. Vždyť zde převážně spíme a čerpáme síly do dalších dnů. Proto je důležité, abychom se v této místnosti cítili útulně a příjemně. Výjimku netvoří ani vánoční čas, během kterého si naše příbytky ladíme do kouzelného a hřejivého ducha. Proč si tedy nevyzdobit na Vánoce i ložnici?

Zásadní pravidlo: Držte se decentních prvků

Vánoční dekorace vnesou ducha Vánoc i do vaší ložnice a ucítíte jej již od probuzení. A myslet na tento krásný čas vždy, když budete ulehat ke spánku, může být také velmi příjemné a uspokojivé. Existuje však pravidlo, dle kterého byste měli k výzdobě tohoto pokoje přistupovat. Chce to cit a decentnost, aby ve vaší ložnici nebyly zbytečné rušivé elementy. Postavit si před postel figurínu soba, Santa Clause, sněhuláka či jinou postavičku rozhodně není dobré řešení. Jsme si jistí, že se této dekorace v noci spíše leknete. Volte tedy takové doplňky, které celkový dojem z útulného a relaxačního prostředí podpoří.

Bílé a přírodní dekorace místnost naladí do pohody

Bílí barva je tento rok dominantním tónem a není se čemu divit. Bílé vánoční a adventní dekorace jsou jemné, něžné, elegantní, neutrální a bezesporu zimní. Velkou výhodou je jejich snadná kombinovatelnost s jinými odstíny. Ať už chcete mít interiér čistě bílý, nebo dáváte přednost tradičním vánočním barvám, jako je červená, zelená, zlatá, stříbrná, právě s bílými dekoracemi bude místnost působit půvabně a decentně. Do každého interiéru jsou vždy dobrou volbou také přírodní a dřevěné dekorace. Těmi nemůžete nikdy nic zkazit, ba naopak podpoříte, že interiér s přírodními doplňky bude hřejivý a příjemný.

Vánoční výzdoba   Zdroj: pinterest.com

Zavěste si do okna či nad postel bílé, transparentní nebo dřevěné vločky, peříčka, baňky, hvězdy či jiné vánoční tvary a girlandy. Můžete si rovněž do ložnice pořídit nějaký menší stromeček nebo si vložit do vázy větvičky a dozdobit těmito přízdobami. Mezi další vhodné dekorace patří proutěné košíky, věnce, květináče a další výrobky z proutí.

Svítící dekorace dodají kouzlo

Ačkoliv se do ložnice nehodí žádné blikající vánoční osvětlení, světlo do ložnice můžete přeci jen vnést pomoci decentních dekorativních světýlek. Poslouží místo lampičky a přivolají naprosto romantickou a kouzelnou atmosféru. K dostání jsou velmi flexibilní osvětlení na tužkové baterie, takže je lze bez omezení umístit v podstatě kdekoliv.

Vánoční výzdoba 2  Zdroj: pinterest.com

Dokonale působí dekorativní osvětlení za postelí. Zavěste si za ni řetězy, doplnit je můžete jemným bílým závěsem. Jestliže je to pro vás příliš složité, stačí světýlka obmotat nebo připevnit k čelu postele. I tato varianta bude kouzelná. Luxusně vypadají rovněž svítící stromy, které můžete postavit na noční stolek.

Pokojové květiny ve vánočním pro klidný spánek

Říká se, že květiny do ložnice moc nepatří, ale právě ty vnesou do místnosti kus života a přírody. Navíc lze zvolit i druhy, které uvolňují dostatek vzduchu a zlepší vám celkovou kvalitu spánku. Vsaďte na Levanduli, Aloe Vera, Jasmín, Břečťan či Hadí rostliny. Vyhýbat se nemusíte ani Vánoční hvězdě. Když k nim zvolíte stylový, moderní a vánoční plastový květináč či originální obal, ihned získáte jednoduchou, avšak krásnou dekoraci na okenní parapet, komodu, poličku či noční stolek.

Krásných a originálních květináčů je nespočet. Na Vánoce lze použít výraznější barvy, jako je červená či zlatá. Nic nezkazíte ani sněhově bílým květináčem, ve kterém pokojová rostlina vynikne.

Proměňte vaši ložnici v jedinečnou oázu pohody a odpočinku a vytvořte v ní tu pravou vánoční náladu díky vhodným dekoracím. Rozhodně je z čeho vybírat.


Poslední články

Jaro i ve vaší ložnici!

Jaro přináší spoustu krásných věcí, na které se těšíme celou zimu. První sluneční paprsky hned zlepší každému náladu a první jarní kvítky vykukují z trávy. Pojďme si to jaro pustit i do našich ložnic! Jak na to? Čtěte dál.

číst více

Naše tělo nikdy nespí! Co se s tělem děje během spánku?

Občas nás může vytrhnout zpět do reality sen, který je tak živý až se z něj procitneme během noci, ale většinou nás dokáže probudit až zazvonění budíku. Naše tělo však tak úplně nespí, jak bychom si mohli mylně myslet.
číst více