zpět seznam článků

Jakou matraci zvolit v pokročilém věku? 2. díl

Jiná matrace je vhodná pro děti, jiná pro dospívající, další když už jsme dospělí a dále se naše tělo nevyvíjí, no a úplně jiná je i ta matrace, která nám vyhovuje, pokud už se na obličeji objevují vrásky od úsměvu, ale i nějaká ta zdravotní omezení.

A na co se ještě zaměřit při výběru matrace?

Jakou pěnu zvolit?

Ať už zvolíte studenou nebo paměťovou pěnu, pokud volíte z kvalitních matrací, nešlápnete vedle ani u jedné. Pro starší osoby přece jen doporučujeme zvolit paměťovou pěnu, protože se lépe přizpůsobuje tlaku těla a tvaruje se dle vašich proporcí. Od zdravotních potíží, které vás možná také trápí, jako jsou bolesti kloubů, zad a krční páteře, vám matrace také může ulevit. Právě tím, že vás podepře tam, kde je potřeba a zároveň je ležení na ní velmi příjemný relax pro vaše svaly a klouby. Samozřejmě je nutné si matraci pořádně vyzkoušet a poradit se s odborníky přímo o vašich požadavcích.

A na co se ještě zaměřit při výběru matrace?

Na jaké další parametry a vychytávky zaměřit pozornost při výběru matrace pro starší osoby? Podívejte se i na hrany vaší nové budoucí matrace. Pokud chcete, aby se vám z ní lépe vstávalo, je dobré, aby byly hrany matrace zaoblené. I takový detail vám může často pomoci. Pokud není potah matrace snímatelný a pratelný je dobré pořídit si také chránič matrace. Ten vaši matraci ochrání před nečistotami, vlhkostí a dalšími faktory. Prodlouží tak životnost vaší matrace až o několik měsíců, či let.

Nejdůležitější radou však je, že vaši matraci si prostě musíte vyzkoušet na vlastní kůži. Jinak nemůžete zaručeně zjistit, jestli je ta pravá právě pro vás. Zastavte se na nejbližší prodejně Prospánek a my vám rádi poradíme s výběrem.


Poslední články

Jaro i ve vaší ložnici!

Jaro přináší spoustu krásných věcí, na které se těšíme celou zimu. První sluneční paprsky hned zlepší každému náladu a první jarní kvítky vykukují z trávy. Pojďme si to jaro pustit i do našich ložnic! Jak na to? Čtěte dál.

číst více

Naše tělo nikdy nespí! Co se s tělem děje během spánku?

Občas nás může vytrhnout zpět do reality sen, který je tak živý až se z něj procitneme během noci, ale většinou nás dokáže probudit až zazvonění budíku. Naše tělo však tak úplně nespí, jak bychom si mohli mylně myslet.
číst více