zpět seznam článků

Jakou matraci zvolit v pokročilém věku? 1. díl

Průměrná životnost matrace je 5 až 10 letech, takže je logické, že nám během života nebude stačit ani jedna, ani dvě matrace. Navíc v každém období života jsou pro nás důležité jiné priority a to platí i pro výběr matrace.

Jakou matraci zvolit v pokročilém věku?

Čím vyšší, tím pohodlnější

Při výběru matrace pro starší osoby hraje výška matrace opravdu důležitou roli. Obecně platí, že čím vyšší matrace, tím lepší a to hned z několika důvodů. Z vysoké matrace a tím i postele se vám bude lépe vstávat, protože už při sezení na matraci máte kolena vysoko a matrace vám pomůže z postele vyklouznout rychleji. Stejně tak ulehání do postele je mnohem pohodlnější.

U vysokých matrací také většinou platí, že mají vysokou a velmi kvalitní základnu paměťových a studených pěn.

Co nejtužší matraci? Ne, právě naopak.

Většinou mezi lidmi panuje představa, že pro starší lidi je lepší tuhá matrace kvůli její pevnosti. Je to však omyl. Většině starších lidí naopak vyhovuje měkčí matrace, na které si více odpočinou jejich svaly. Na tvrdé matraci doporučujeme spát mladších osobám a s přibývajícím věkem by se tuhost měla snižovat. Starší lidé si na tvrdé matraci tolik neodpočinou, ráno se pak budí s bolestmi kloubů, svalů a celkově rozlámaní. Vybírejte tedy matrace středně tuhé a méně.

Další rady najdete v druhém díle našeho článku. Naši odborníci na prodejnách jsou připraveni radit vám s výběrem matrace v jakémkoliv věku, od batolete až po důchodce. Neváhejte tedy a zastavte se u nás.


Poslední články

Jaro i ve vaší ložnici!

Jaro přináší spoustu krásných věcí, na které se těšíme celou zimu. První sluneční paprsky hned zlepší každému náladu a první jarní kvítky vykukují z trávy. Pojďme si to jaro pustit i do našich ložnic! Jak na to? Čtěte dál.

číst více

Naše tělo nikdy nespí! Co se s tělem děje během spánku?

Občas nás může vytrhnout zpět do reality sen, který je tak živý až se z něj procitneme během noci, ale většinou nás dokáže probudit až zazvonění budíku. Naše tělo však tak úplně nespí, jak bychom si mohli mylně myslet.
číst více