Jakou dětskou matraci zvolit?
máte dotaz?
+420 731 530 862
info@prospanek.cz
zpět na Rady & Tipy

Jakou dětskou matraci zvolit?

Kvalita spánku ovlivňuje psychickou pohodu a zdraví nejen dospělých lidí, ale také hlavně malých dětí, které ve spánku nejen odpočívají ale také rostou a vyvíjí se.

Děti pro svůj zdravý růst a vývoj potřebují kvalitní matrace – není tím myšleno luxusní, ale vhodné a odpovídající jejich specifickým potřebám.

Kvalitní matrace pro dospělé jsou většinou zónové - to znamená, že v oblasti ramen a pánve mají změkčení a naopak pevnější jsou v oblasti bederní páteře. V případě dětských matrací není výrazné zónování nutností, často ztrácí smysl, protože děti rostou, často se na lůžku "stěhují" do různých poloh a někdy mívají neklidný spánek. Právě pro růst a správný vývoj páteře je zásadní její kvalitní a pevná opora. Ideální jsou proto pro děti ty matrace, které jsou vyrobeny z kvalitních polyuretanových (tzv. studených) pěn o střední a vyšší tuhosti.

Neméně důležitý je pro kvalitní spánek i potah matrace. Měl by být snímatelný s možností praní minimálně na 40 ° C.

Vhodným doplňkem matrace je tzv. chránič matrace – několika vrstvá podložka s bavlněným povrchem a PVC zátěrem ve spodní části, která chrání matraci před znečištěním tekutinami. Zároveň velmi dobře odvádí vlhkost a je prodyšná.